Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ból przy szczotkowaniu

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Maykel
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 14:50
Kontaktowanie:

Ból przy szczotkowaniu

Postautor: Maykel » 21 lutego 2016, 11:23

Witam.
Mam świnkę długowłosą. Tak jak przeczytałem na forum takie świnki trzeba szczotkować.
Problem w tym że gdy to robię świnka głośno piszczy i wyrawa się a potem boji sie mnie przez nastepne kilka dni.
W czym może być problem? :confused:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Piszczące sny
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 lutego 2016, 18:09
Lokalizacja: Kolding Dania
Świnki morskie: Funia i Fredy
Kontaktowanie:

Re: Ból przy szczotkowaniu

Postautor: Piszczące sny » 21 lutego 2016, 11:29

Może za mocno szczotkujesz i dotyka to jeg skóry albo ma kółtuny

EDIT:
Moja tez tak robi czasami

EDIT2:
Dawaj jej wynagrodzenie za każde szczotkowanie dawaj jeg albo mu coś co jest jego ulubione, Czy to samiec czy samiczka

Nie pisz posta pod postem, używaj funkcji Edytuj.
GalaxySparkle

Na górze świnki na dole liście a my sie kochamy jak trzy aniołki :tooth: :rotfl:

świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Ból przy szczotkowaniu

Postautor: świnkawikamorska » 21 lutego 2016, 13:50

Rób to delikatniej lub po prostu podczas szczotkowania możesz mu/jej dawać np. kawałeczki marchewki lub natkę pietruszki, żeby zajął się jedzeniem, a nie stresem. Wykorzystuję ten podstęp u pieska - Ciucia, który również jest długowłosy, a za jedzenie zrobi wszystko. Mimo, ze podczas czesania patrzy na mnie wzrokiem zbitego psa. :* :)
Pozdrawiam. ;)

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Ból przy szczotkowaniu

Postautor: befana30 » 22 lutego 2016, 7:33

Sprobuj rowniez czesac swinke "z wlosem" i przede wszystkim jakiej szczotki/ grzebyka uzywasz? :)
Ja moje szczotkuje ta z naturalnego wlosia dla niemowlat- myslalam, ze bedzie za miekka, ale jednak sprawdza sie bardzo dobrze przy czym protest i marudzenie pod nosem bylo tylko podczas pierwszego czesania, teraz swintuchy rozkladaja sie na cala dlugosc jak nalesniki i korzystaja z darmowego "spa" :D
Jednak jesli przeczesze je "pod wlos" bedzie wycie i wyrywanie sie zupelnie tak jak opisujesz, warto rowniez podstawiac pietruche, by odwrocic jej uwage jak juz wyzej zostalo napisane ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas