Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: Lora07 » 28 marca 2016, 10:58

Nynak pisze:Też używam tych cążków co na zdjęciu wyżej, są świetne. Jeśli się umiejętnie obetnie pazurka to świniak nawet nie zauważy, przynajmniej mój.
Jeśli o mnie chodzi, to już dawno przetestowałam na wcześniejszych świnkach jaki to problem z pazurkami... i biorę je sposobem. Kładę świnkę na kolana i głaszcze. Po jakimś czasie, zaczynam obcinać pazurki nie ściągając świnki z kolan ani tym bardziej nie podnosząc jej w powietrze. Najłatwiejsze są oczywiście tylnie łapki, przy przednich, trzymam rękę którą trzymam łapkę pod świnką, w ten sposób że świnka na ręce siedzi, ewentualnie ma przednie w powietrzu ale tylnie cały czas mają oparcie.
Dodatkowo dobrze jest dać śwince to co lubi do jedzenia.... w przypadku mojego Watsona jest to pietruszka. Jak juz zacznie jeść, a ja obcinam mu pazurki w ten sposób na kolanach, w ogóle na to nie zwraca uwagi dopóki nie dojdę do przednich łapek. A i z nimi można bardzo szybko się uporać. Od kiedy mam te cążki co wyżej, ponad połowę pazurków udaje mi się obciąć że Watson nawet tego nie zauważa. :)
Ten sposób wypróbowałam już na trzech świnkach. Zdecydowanie łatwiej, i można spokojnie zrobić to samemu.

Ja też kładę moją na kolana i głaszcze, a potem delikatnie ją unoszę i staram się obciąć pazurka. Gdy mi się uda daję mojej Tosi nagrodę, ale mimo to nie daje obcinać pazurków :(

Kocham prosiaczki xD

Awatar użytkownika

Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: Nynak » 30 marca 2016, 15:23

Lora07 Dziwne... Może to mój świniak jest jakiś spokojny? Też tego nie lubi, jak przychodzi do obcinania przednich łapek próbuje mi je z rąk wyciągać... ale dać się da... tym bardziej z pietruszką ;) :tooth:



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas