Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: Lora07 » 26 marca 2016, 16:25

Hej. Dzisiaj wieczorem mam wypróbować sposób z ręcznikiem. Ciekawe czy moja Tosia mnie nie dziabnie.

Kocham prosiaczki xD

Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: befana30 » 26 marca 2016, 17:18

Recznikiem czy kocykiem? bo przez recznik sie pazurki nie przebija, powodzenia :D

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: Ulfhildr » 26 marca 2016, 17:34

Jak bym nawet zaryzykowała z braku laku z jakimś ażurowym swetrem, jeśli nie masz takiego koca, z ręcznikiem może być ciężko. I też również rekomenduję działać we dwoje, lepszej metody nie znam. Przycinanie pazurów i włosów Koko to jest istny cyrk, tak śmiesznie się złości, jak prawdziwa kobieta, skacze jak piłeczka i obraca się wokół własnej osi jak szalona.

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: Lora07 » 26 marca 2016, 18:59

10 minut temu wypróbowałam sposób z kocykiem. To co się wydarzyło jest okropne! Tosia nie dawała się wziąć na ręce i uciekała z piskiem :idgi:! Gdy wzięłam ją w kocyk wyrywała się i piszczała (mój prosiak należy do świnek z grupy marudy). Gdy chciałam opciąć pazurka tak się wierciła, że by mi prawie wyskoczyła! Nie wiem co będzie dalej :shock:. Chyba zostaje tylko weterynarz, ponieważ nie mam na chrumke siły:(
Pozdrawiam.

Kocham prosiaczki xD

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: befana30 » 26 marca 2016, 19:07

Buahahahah ma charakter dziewczyna :D
Probowalas sama czy z kims? Jesli dobrze "gada" wsadzisz do koca to nie ma sily by uciekl i sie wyrywal- wsadzasz posrodku i wszystkie boki, rogi bierzesz do gory formujac na ksztalt worka, zwracajac uwage by nie bylo zadnej szczeliny przez ktora moglaby uciec i teraz ta druga osoba trzyma dobrze spiety "worek" jedna reka, a druga podtrzymuje dno ze swinka by nie wisiala w powietrzu, tak unieruchomiona nie ma gdzie uciec ani sie wykrecic wiec sila rzeczy siedzi i caly komplet pazurkow wystaje ladnie przez dziury, czy to bedzie koc welniany czy sweterek nie ma roznicy wazne by mialo dziurki przez ktore przebijaja sie pazurki :)
Jesli nie czujesz sie na silach moze i lepiej by zaprowadzic do weta :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: Lora07 » 26 marca 2016, 19:21

befana30 pisze:Recznikiem czy kocykiem? bo przez recznik sie pazurki nie przebija, powodzenia :D
Sorry z kocykiem

Kocham prosiaczki xD

Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: Lora07 » 26 marca 2016, 19:24

befana30 pisze:Buahahahah ma charakter dziewczyna :D
Probowalas sama czy z kims? Jesli dobrze "gada" wsadzisz do koca to nie ma sily by uciekl i sie wyrywal- wsadzasz posrodku i wszystkie boki, rogi bierzesz do gory formujac na ksztalt worka, zwracajac uwage by nie bylo zadnej szczeliny przez ktora moglaby uciec i teraz ta druga osoba trzyma dobrze spiety "worek" jedna reka, a druga podtrzymuje dno ze swinka by nie wisiala w powietrzu, tak unieruchomiona nie ma gdzie uciec ani sie wykrecic wiec sila rzeczy siedzi i caly komplet pazurkow wystaje ladnie przez dziury, czy to bedzie koc welniany czy sweterek nie ma roznicy wazne by mialo dziurki przez ktore przebijaja sie pazurki :)
Jesli nie czujesz sie na silach moze i lepiej by zaprowadzic do weta :lol:
Próbowałam z przyjaciółką która ma grzeczną świnke elę, ale Tosia zawsze gryzie. Bez różnicy czy obcinam sama czy z kimś, zawsze muszę być pogryziona!

Kocham prosiaczki xD

Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: Lora07 » 27 marca 2016, 19:01

A jakimi cążkami obcinać pazurki? Ja mam takie
3764612.jpg
Kupiłam w zoologicznym.

Kocham prosiaczki xD

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: befana30 » 27 marca 2016, 19:05

ja uzywam takich zwyklych dla nas, popularna "gilotynka" :) u mnie sie swietnie przyjmuje, ale wiem ze duzo osob uzywa wlasnie takich jak kupilas i tez sa zadowoleni ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić ze świnką która nie daje obciąć pazurków?

Postautor: Nynak » 27 marca 2016, 22:10

Też używam tych cążków co na zdjęciu wyżej, są świetne. Jeśli się umiejętnie obetnie pazurka to świniak nawet nie zauważy, przynajmniej mój.
Jeśli o mnie chodzi, to już dawno przetestowałam na wcześniejszych świnkach jaki to problem z pazurkami... i biorę je sposobem. Kładę świnkę na kolana i głaszcze. Po jakimś czasie, zaczynam obcinać pazurki nie ściągając świnki z kolan ani tym bardziej nie podnosząc jej w powietrze. Najłatwiejsze są oczywiście tylnie łapki, przy przednich, trzymam rękę którą trzymam łapkę pod świnką, w ten sposób że świnka na ręce siedzi, ewentualnie ma przednie w powietrzu ale tylnie cały czas mają oparcie.
Dodatkowo dobrze jest dać śwince to co lubi do jedzenia.... w przypadku mojego Watsona jest to pietruszka. Jak juz zacznie jeść, a ja obcinam mu pazurki w ten sposób na kolanach, w ogóle na to nie zwraca uwagi dopóki nie dojdę do przednich łapek. A i z nimi można bardzo szybko się uporać. Od kiedy mam te cążki co wyżej, ponad połowę pazurków udaje mi się obciąć że Watson nawet tego nie zauważa. :)
Ten sposób wypróbowałam już na trzech świnkach. Zdecydowanie łatwiej, i można spokojnie zrobić to samemu.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas