Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaki najlepszy szampon dla świnki morskiej?

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Jaki najlepszy szampon dla świnki morskiej?

Postautor: Lora07 » 26 marca 2016, 10:56

Ja używałam z beabharu, ale już nigdzie nie mogę go dostać :|. Jakie szampony polecacie?

Kocham prosiaczki xD

Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jaki najlepszy szampon dla świnki morskiej?

Postautor: befana30 » 26 marca 2016, 11:07

A ja myje w glicerynowym mydelku :D nie przesusza skory, jest bezzapachowe, bez alkoholu wiec nie podraznia naskorka i jak na razie wspaniale sie przyjmuje, wiec przy nim zostaje :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Jaki najlepszy szampon dla świnki morskiej?

Postautor: Ulfhildr » 26 marca 2016, 14:00

Nie wiem, czy mój jest najlepszy ale daje radę i najważniejsze- nie uczula. Wysłałam mojego chłopaka na misję. Kupił w Mrówce PSB szampon kokosowy dla psów o białej i jasnej sierści, marki Over Zoo. Powiadają, że psie szampony nie robią świnkom kuku. Chemia nie była nigdy moją ulubioną dziedziną ale jak na moje oko skład nie jest najgorszy, wspomniano o jakimś konserwancie, który nie jest wymieniony z nazwy ale w czym teraz nie ma konserwantów? Zawiera ekstrakt z kokosa , który ma nawilżać i wzmacniać włosy, a nawet je rozjaśniać. ''Wyprałam'' w nim biszkoptowo-białą oraz czarną świnkę i nie zauważyłam jakiegoś specjalnego efektu rozjaśniania, zwłaszcza na czarnym ;) Był za to jeszcze bardziej błyszczący niż przedtem, jakbym go spryskała jakąś mgiełką z połyskującymi drobinkami. A biszkoptowy ma czysty kuper ;) Nie odnotowałam żadnych podrażnień, nie drapią się, są zdrowe i radosne. No i pięknie wyglądają, jak zawsze :D Świnki potrafią same zadbać o swoją czystość, kąpiel z szamponem uważam za ostateczność, np. jako część zabiegów higienicznych przed kontrolą u weterynarza, żeby nic nie było siary :P i nic nie utrudniało badania. Zamiast prać świnkę wolę częściej jej sprzątać ale nie o tym jest ten temat. Myślę, że na skalę, na jaką go używam jest całkiem ok.
Jest dość wodnisty, prawie się nie pieni, zmycie go zajmuje dosłownie moment. I ten zapach... Przypomina trochę jakiegoś egzotycznego drinka, właśnie przez ten kokos+ delikatna nutka owocowa. Świnka pachnie potem świnkowo- egzotycznie, nie jest więc aż tak silny, by zamaskować naturalny zapaszek zwierzęcia. Bardzo kusząca jest obietnica rozjaśnienia ale to głównie dla mnie i mojej mamy, bo obydwie mamy z natury blond włosy, które jeszcze farbujemy na jaśniejsze tony. Śmiejemy się, że może się przerzucimy na ten, bo jest pewnie dużo lepszy od ''ludzkich''. Byłby to dość kosztowny interes, bo butelka 200 ml kosztuje ok 10 zł, na moje włosy prawie do pasa poszedłby pewnie na 3 razy :P
A to moi mali testerzy po kąpieli z użyciem wspomnianego wyżej preparatu:

Obrazek

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

monikacicha90
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:00
Kontaktowanie:

Re: Jaki najlepszy szampon dla świnki morskiej?

Postautor: monikacicha90 » 28 kwietnia 2016, 15:41

Ja ostatnio kupiłam na promocji https://www.naszezoo.pl/pl/p/Lagodzacy- ... 00-ml/3742 i powiem wam, że jest naprawdę fajny. Dla gryzoni z wrażliwą skórą (moja Niunia tylko takie może stosować :D), bardzo ładnie pachnie, sierść po nim jest mięciutka i wygląda na bardzo zdrową. Z czystym sumieniem mogę go polecić :)


Awatar użytkownika
Asisianka
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2015, 18:51
Świnki morskie: Luljan ur. 03.2015
Lady ur. 06.08.2015
Kontaktowanie:

Re: Jaki najlepszy szampon dla świnki morskiej?

Postautor: Asisianka » 1 lipca 2016, 17:05

Ja używam dr Seidel "szampon dla świnek morskich". Jest ok i sierść Lady była po nim mięciutka i miła w dotyku.
O taki:
http://www.dermapharm.com.pl/pl/o/Szamp ... legnacyjny


Leonqa
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 12 września 2016, 16:12
Lokalizacja: Gliwice
Świnki morskie: Leon <3.
Kontaktowanie:

Re: Jaki najlepszy szampon dla świnki morskiej?

Postautor: Leonqa » 12 września 2016, 16:43

Ja dla Losi mam dr Seidla dla świnek oraz francodex- jest naprawde świetny!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas