Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czesanie rozetek

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
LubięMakaron
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 lipca 2016, 8:04
Świnki morskie: Gwiazdka [*] i Tundra
Kontaktowanie:

Czesanie rozetek

Postautor: LubięMakaron » 18 lipca 2016, 15:14

W pewnej książce czytałam, że trzeba czesać długowłose świnki morskie, a gładkowłose tego nie wymagają. Ja mam zamiar zakupić rozetkę, a o nich nie napisali, jeśli chodzi o pielęgnację sierści. Czy takie prosiaczki też należy czesać? Jeśli tak, to jak często? Wolę się przygotowawać zanim rozetka zagości w moim domu ;)

Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Olicjaaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 17 lipca 2016, 20:21
Kontaktowanie:

Re: Czesanie rozetek

Postautor: Olicjaaa » 18 lipca 2016, 15:49

Tak, trzeba :) Jak widzisz, że jest poczochrana, bo np: biegała w sianku to wtedy ją czesz ;)
A gładkowłose chyba raz na 2 miesiące też wypada poczesać xD

Obrazek

Świniaki!!! :love:

Awatar użytkownika
LubięMakaron
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 lipca 2016, 8:04
Świnki morskie: Gwiazdka [*] i Tundra
Kontaktowanie:

Re: Czesanie rozetek

Postautor: LubięMakaron » 18 lipca 2016, 16:13

Dziękuję za szybką odpowiedź!

Obrazek

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czesanie rozetek

Postautor: befana30 » 18 lipca 2016, 19:28

Wszystkie swinki sie wyczesuje- oprocz skinn'ow rzecz jasna :lol:
Czy to bedzie krotkowlosa czy tez dlugowlosa, gladka, peruwianka itd- niektore sie czesze jak np peruwianka, bo fakt trzeba, aby sie futro nie skoltunilo, reszte rowniez aby pomoc w pielegnacji zwierzaka, a to sianko, a to trociny czy wypadajaca siersc- czeszac regularnie np samce zapobiega sie powstawaniu "lojowego dreda" na kuperku, nadmiernemu pozostawianiu wloskow na ubraniu, poza tym swiniak sie oswaja z dotykiem i roznymi "zabiegami" z jego osoba w roli glownej, staje sie ufniejszy wobec takich poczynan pielegnacyjnych i nie wyglada za kazdym razem jakby mial za chwile na zawal padnac ;) co tu wiele mowic- wspanialy i pozyteczny sposob by regularnie poswiecac codziennie czas tylko dla swinki dzieki czemu bedzie czula, ze jest kochana.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Czesanie rozetek

Postautor: lemonochan » 14 września 2016, 10:01

befana30 pisze:Wszystkie swinki sie wyczesuje- oprocz skinn'ow rzecz jasna :lol:
Czy to bedzie krotkowlosa czy tez dlugowlosa, gladka, peruwianka itd- niektore sie czesze jak np peruwianka, bo fakt trzeba, aby sie futro nie skoltunilo, reszte rowniez aby pomoc w pielegnacji zwierzaka, a to sianko, a to trociny czy wypadajaca siersc- czeszac regularnie np samce zapobiega sie powstawaniu "lojowego dreda" na kuperku, nadmiernemu pozostawianiu wloskow na ubraniu, poza tym swiniak sie oswaja z dotykiem i roznymi "zabiegami" z jego osoba w roli glownej, staje sie ufniejszy wobec takich poczynan pielegnacyjnych i nie wyglada za kazdym razem jakby mial za chwile na zawal padnac ;) co tu wiele mowic- wspanialy i pozyteczny sposob by regularnie poswiecac codziennie czas tylko dla swinki dzieki czemu bedzie czula, ze jest kochana.


Ah mój nie pada na zawał tylko obraca się i wydaje taki dźwięk "co ty mi robisz ;/" wydaje mi się że czeszę delikatnie sama mam długie włosy.

A i jeszcze jedno jakim szczotkami czeszecie ja mam chyba wszystkie oprócz tej
Obrazek
czy ona naprawdę jest potrzebna śwince? Widziałam jak weterynarz nią wyczesywał świnkę na yt
Czy ktoś ma coś takiego?

ja mam takie
-Obrazek
-Obrazek
-Obrazek
którą czesać?


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Czesanie rozetek

Postautor: chocolate Monster » 14 września 2016, 14:56

Ja Stefka [*] rzadko czesałam,bo zawsze był ulizany :D


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czesanie rozetek

Postautor: befana30 » 14 września 2016, 18:57

Ja rowniez mam szczotke z miekkim wlosiem i grzebyczek, narazie sie przyjmuja, chociaz Gacek ostatnio jakies dziwne numery odwala i sie rzuca z zebami wlasnie na szczotke z tym miekkim wlosiem, wyglada to tak jakby myslal, ze to jakies zywe stworzenie- nie dosc, ze dziabie, to jeszcze sobie pomlaska z nerwow w miedzyczasie, sapnie z 3 razy i zezuje spod byka, a ja oczywiscie mam ubaw :D Generalnie da sie wyczesac bez zadnych problemow, nawet sie powyciaga po dlugosci i pogrucha, ale szczotka przed nim czy kolo brzucha lezec nie moze, bo ja zadziabie "na smierc" :lol: Swinski maly nerwus :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Czesanie rozetek

Postautor: Olusieeeek » 16 grudnia 2016, 23:39

befana30 pisze:Ja rowniez mam szczotke z miekkim wlosiem i grzebyczek, narazie sie przyjmuja, chociaz Gacek ostatnio jakies dziwne numery odwala i sie rzuca z zebami wlasnie na szczotke z tym miekkim wlosiem, wyglada to tak jakby myslal, ze to jakies zywe stworzenie- nie dosc, ze dziabie, to jeszcze sobie pomlaska z nerwow w miedzyczasie, sapnie z 3 razy i zezuje spod byka, a ja oczywiscie mam ubaw :D Generalnie da sie wyczesac bez zadnych problemow, nawet sie powyciaga po dlugosci i pogrucha, ale szczotka przed nim czy kolo brzucha lezec nie moze, bo ja zadziabie "na smierc" :lol: Swinski maly nerwus :lol:


Haha jakbym swojego widziala ;D mam taka szczotkę wlasnie włosiastą i Fifiego czasami wyczese :D a ten zaraz obgryza, zgrzyta zebami i tyle, pozniej focha ma i patrze na mnie spod byka :D


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Czesanie rozetek

Postautor: Żaneta_Radom » 17 grudnia 2016, 17:28

Ja mam furminator... i te z 3 zdjęcia. Przyznam że furminator jest mniej drażniący dla świnek i lepiej wybiera martwe włosie. Ale trzeba to robić dośc delikatnie. bo jednak trochę chyba włoski wyrywa :(
Czesanko moje rozetki mają raz na tydzień. O ile nie trafię na sklejone włoski to jest OK.
Ta drugą szczotką wyczesuję vet-bed :) dla świnek za ostra.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
Klemyszka
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 17:58
Kontaktowanie:

Re: Czesanie rozetek

Postautor: Klemyszka » 21 grudnia 2016, 18:37

Oj powiem ci, że prawda. Mam długowłosą i czeszę od czasu do czasu jej sierść. Czasem trzeba częściej, bo robią się kołtuny. Ja nie mam jakiejś specjalistycznej szczotki tylko zwykły, malutki grzebyczek dla dzieciaków :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas