Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Sierść świnki merino robi się coraz krótsza???

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Ellżbieta
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 listopada 2016, 23:07
Kontaktowanie:

Sierść świnki merino robi się coraz krótsza???

Postautor: Ellżbieta » 6 listopada 2016, 23:15

Witam,nurtuje mnie jeden problem,na który nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Posiadam pięciomiesięczną świnkę merino.Świnka miała długi i kręcony włos na całej długości tułowia.Miesiąc temu dokupiłam drugą świnkę do towarzystwa.Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale od miesiąca mojej śwince merino"skraca się sierść'.Stopniowo od głowy idąc w stronę zadka ma coraz krótszą sierść.Teraz z długiej sierści została jej tylko na 1/3 długości ciała taka"spódniczka".Sierść jej nie wypada,tylko wygląda jakby była sprawnie przycięta na krótko.Czy to możliwe,żeby druga świnka ją "strzygła"ząbkami??????


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Sierść świnki merino robi się coraz krótsza???

Postautor: madzia0902 » 7 listopada 2016, 2:00

Słyszałam o świnkach które lubią ostrzyc swoich towarzyszy :D więc tak jest możliwość że to robota nowego prośka :D Moje są łyse więc takiego problemu nie mam ale np mojego samca jak kładę na brzuch to od razu leci w stronę mojej głowy i rzuca się na moje włosy i je żre z zapałem, dlatego muszę je wiązać :D


Ellżbieta
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 listopada 2016, 23:07
Kontaktowanie:

Re: Sierść świnki merino robi się coraz krótsza???

Postautor: Ellżbieta » 7 listopada 2016, 20:45

No właśnie,chyba to .to bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.Dzisiaj znowu spódniczka skróciła się o jakiś centymetr w stronę kuperka,i to tak równiutko,naokoło świnki .Jakby spod nożyczek wyszła.Jak tak dalej pójdzie będę miała świnkę gładkowłosą,bo w połowie już taka własnie jest.


Ellżbieta
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 listopada 2016, 23:07
Kontaktowanie:

Re: Sierść świnki merino robi się coraz krótsza???

Postautor: Ellżbieta » 7 listopada 2016, 21:46

Więc jak ktoś zna przypadki świnek "fryzjerek" to proszę bardzo o napisanie :)


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Sierść świnki merino robi się coraz krótsza???

Postautor: SwinekDuduś » 9 listopada 2016, 15:45

A świnka dużo chodzi?
Może włosie zrobiło się słabsze i się ściera.
Wstawisz zdjęcie przed ''fryzjerem'' i po?


Ellżbieta
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 listopada 2016, 23:07
Kontaktowanie:

Re: Sierść świnki merino robi się coraz krótsza???

Postautor: Ellżbieta » 24 listopada 2016, 21:15

Niestety,mimo usilnych prób nie potrafię dodać zdjęć:-)Może jakbym miała więcej czasu,ale listopad u mnie jest okresem wzmożonej pracy zawodowej .Jednak problem się sierści się rozwiązał.Świnki dwa tygodnie temu oddzieliłam,bo Kasieńka jest w zaawansowanej ciąży jak się okazało i potrzebuje spokoju,więc świnki mieszkają koło siebie w dwóch klatkach.Kasię kupiłam 25 września zakoconą jak się okazało,więc w każdej chwili będzie rodzić.Gosię dwa tygodnie później(ona dzięki bogu zakocona nie jest).Ale wracając do tematu,od dwóch tygodni jak są oddzielnie sierść pięknie zaczęła odrastać:-) Więc winowajcą byłą Gośka:-)


lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Sierść świnki merino robi się coraz krótsza???

Postautor: lemonochan » 25 listopada 2016, 14:19

Ciekawa sprawa. Mam dwie świnki długo włose ale właśnie się dziwiłam czemu jednej jakoś szybciej rosną :v druga często jakby właśnie gryzie sierść :V czyli się strzyrze? Świnek z krótszą sierścią dobierał się do moich włosów, próbowała je jeść o.o


Ellżbieta
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 listopada 2016, 23:07
Kontaktowanie:

Re: Sierść świnki merino robi się coraz krótsza???

Postautor: Ellżbieta » 29 listopada 2016, 23:04

Kasia urodziła, dwa dni temu.Ojciec nieznany :blush: Świniaczki są dwa,oba maja rozetki na głowie,ale sierść gładką.Czy świnki merino rodzą się od razu "pokręcone",czy gładkie,a z czasem sierść im się kręci?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas