Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czerwone siki i coś jeszcze...

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Swinus
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwietnia 2017, 22:21
Świnki morskie: Stefan, Ząbek
Kontaktowanie:

Czerwone siki i coś jeszcze...

Postautor: Swinus » 6 kwietnia 2017, 9:00

Witam. Moja świnka morska Stefan, ostatnio zesikała się na czerwono - różowy kolor i zaczęła robić bardzo duże nie kształtne kupki. :confused: Napiszcie co to może być.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Czerwone siki i coś jeszcze...

Postautor: Kluzka » 6 kwietnia 2017, 13:45

Świnki czasem siusiają na różowo-czerwony kolor po zjedzeniu sporej ilości buraka, w tym nie ma nic niepokojącego. Czy Stefan dostawał w ostatnim czasie więcej warzyw? Jeśli zajadał się warzywami, które mają dużo wody, to wyjaśniłoby niekształtne bobki. Jeśli był wśród nich burak - stąd kolor moczu. To tak tylko, żeby nie panikować od razu.
Niemniej jednak jeśli nie podawałeś prosiakowi warzyw, radziłabym odwiedzić weterynarza, chociażby dla pewności. Czerwony kolor moczu może świadczyć o chorobach nerek, a te są niemiłosiernie uciążliwe - wiem z doświadczenia ;) być może świnka zjadła coś, co bardzo obciążyło jej i nerki, i układ pokarmowy. Dobrze by było, gdyby zobaczył to weterynarz, będzie mógł ocenić w jakiej kondycji jest brzuszek świnki, czy nie jest bolesny w żadnym miejscu, ewentualnie zleci badania kału.
Jestem dobrej myśli i trzymam kciuki żeby Stefan był całkowicie zdrowy :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Czerwone siki i coś jeszcze...

Postautor: Peggy » 6 kwietnia 2017, 21:36

Kluzka pisze:Świnki czasem siusiają na różowo-czerwony kolor po zjedzeniu sporej ilości buraka, w tym nie ma nic niepokojącego. Czy Stefan dostawał w ostatnim czasie więcej warzyw? Jeśli zajadał się warzywami, które mają dużo wody, to wyjaśniłoby niekształtne bobki. Jeśli był wśród nich burak - stąd kolor moczu. To tak tylko, żeby nie panikować od razu.

Potwierdzam, ja miałam tak z moją Żubrówką. Niepotrzebnie spanikowałam. Ale odłożyłam mokre warzywka na 3 dni, jadała samą karmę, sianko , woda i ewentualnie..plasterki podsuszonej marchwi oraz odrobina kopru. No i 3 dnia pozwoliłam sobie dać jej seler naciowy, bo ponoć na takie problemy dobry.

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Czerwone siki i coś jeszcze...

Postautor: Caviova » 14 kwietnia 2017, 12:58

I co u Stefanka? :)



Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas