Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kąpiel świnki morskiej

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Świnek123
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 czerwca 2017, 17:22
Świnki morskie: Marco
Kontaktowanie:

Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Świnek123 » 29 czerwca 2017, 7:52

Co ile kąpać świnkę morską ? :sleepy: :distrustful:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Kluzka » 29 czerwca 2017, 8:08

Świnek się kąpiemy. Wyjątek stanowi zalecenie weterynarza lub kryzysowa sytuacja - posklejane, brudne futro, którego świnka sama nie czyści, bo nie potrafi lub jest po prostu brudaskiem ;)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Melissa » 27 lipca 2017, 13:16

Świnki morskiej nie należy kąpać, a jeśli już to bardzo rzadko i tylko wtedy gdy jest to konieczne lub jeśli świnka jest długowlosa. Zamiast kąpieli można przeczesać sierść świnki mokrą szczotką przeznaczoną dla tych gryzoni. To pomoże usunąć nieco brudu.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Darom » 27 lipca 2017, 13:28

Możemy delikatnie na dłoń troszkę wody chłodnej w sumie takiej letniej nalać sobie i opukać świnkę wykonując ruchy tak jakbyśmy ją głaskali po całym grzbiecie. Potem grzebieniem wyczesać, lub ręcznikiem lekko poprzytulać z obu stron świnkę i wystarczy. Można taki zabieg wykonać raz na miesiąc albo raz na 3 tygodnie jeśli Twoja świnka już bardzo śmierdzi. Zamieszczam tutaj link do filmów instruktażowych mówiących o tym:
Jak wykąpać świnkę morską :)


natin
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 listopada 2017, 10:51
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: natin » 21 listopada 2017, 20:56

Z mojego doświadczenia: mój prosiaczek uwielbia kąpiel pod bieżącą ciepłą wodą. Z początku chciałam go kąpać w misce ale wyraźnie mu to nie pasowało. Wcale się nie dziwię.. Wodą szybko stygła itd. Kąpię pod kranem ostrożnie by woda nie dostała się do uszek. Moja świnka widać wrecz, że się przy tym relaksuje. Ma już 5 lat i nigdy nie było z tym problemu. Przynajmniej ma dokładnie umyty tyłeczek i siusiaka, bo u samczyków to ważne. Potem wycieram ja dobrze ręcznikiem i lekko podsuszam suszarką na letni i lekki nawiew. Następnie idzie na legowisko niedaleko kaloryfera. Nie można przesadzać z częstotliwością kąpieli.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Ptyś i ... » 21 listopada 2017, 21:10

natin pisze:Ma już 5 lat i nigdy nie było z tym problemu. Przynajmniej ma dokładnie umyty tyłeczek i siusiaka, bo u samczyków to ważne.

Gdym swojej śwince tak robił (oczywiście musiałaby być do góry nogami) to by wytrzeszczyła oczy jakby wiedziała, że będzie poddana rzeźni. Bo siusiaka umyć to trzeba go do góry nogami odwrócić, a ten pewnie: "O JEZU! O MATKO! O BOŻE! AAA!" tyle, że w myślach.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

natin
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 listopada 2017, 10:51
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: natin » 21 listopada 2017, 21:54

Moja przyzwyczajona, robię to bardzo spokojnie, mówię jak do dziecka i świnka nic nie protestuje. Pierwsza kąpiel pod kranem miała sprowadzać się do umycia łapek ale stopniowo widząc, że świnka dobrze reaguje rozszerzyłam na resztę ciałka i tak poszło :-) Widać, że ciepła woda ją relaksuje.


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: ahimsa » 22 listopada 2017, 15:02

Ale czy siusiak przypadkiem nie jest schowany? ;) ja widziałam siusiaka świnki w ciągu trzech lat dwa razy, raz jak przypadkiem podglądnęłam jak się myje, a raz jak badała p. weterynarz ;) :)


natin
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 listopada 2017, 10:51
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: natin » 22 listopada 2017, 16:27

Jasne, że schowany.. Trzeba delikatnie przycisnąć podbrzusze i wtedy wyjdzie. Dobrze jest od czasu do czasu go przemyć bo może się stworzyć stan zapalny od zanieczyszczeń.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Ptyś i ... » 22 listopada 2017, 16:38

Ja widzę fiutka, ale jest czysty. Chodzi po dry bedzie, a gówienko się nie przylepi. Kawałek sianka też nwm jak. ;)

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas