Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Lato - upały, duchota, co robić?

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Lato - upały, duchota, co robić?

Postautor: Klodiq » 1 sierpnia 2017, 0:51

Nie da się ukryć - mamy lato. Wiąże się to z Bardzo wysokimi temperaturami. Mieszkam w bloku, gdzie jest naprawdę duszno. Całymi dniami mam włączony mały wiatraczek.
Co robicie aby Waszym swinkom ten skwar tak nie dawał się we znaki? Ja jedyne co robię to wkladam tą butelkę z wodą zimną do klatki, ale mam wrażenie, że Stefci nadal jest okropnie gorąco.
Co robić? Doradzcie coś :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Lato - upały, duchota, co robić?

Postautor: Kluzka » 1 sierpnia 2017, 5:25

U mnie świetnie sprawdzają się wkłady chłodzące do lodówek turystycznych (mam nadzieję, że właśnie tak to się nazywa :confused: ). Zamrożony wkład owijam w cienki, polarowy kocyk, żeby świnki nie siedziały bezpośrednio na zimnym. Prosiaki spędzają na tym sporo czasu i widać, że przynosi im ulgę ta zimna poduszka ;)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
OlaD94
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 września 2017, 15:41
Kontaktowanie:

Re: Lato - upały, duchota, co robić?

Postautor: OlaD94 » 26 września 2017, 13:59

Ja mam wiatrak. Jak widzę, że świniak sie gorzej czuje to wiatrak na klatkę (oczywiście oddalony o kilka metrów). A jak wypuszczam ją z klatki to daję wiatrak w jedno miejsce to nieraz sama do niego podchodzi się chłodzić ;p


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Lato - upały, duchota, co robić?

Postautor: Darom » 26 września 2017, 18:16

No teraz już niema lata, więc niema co panikować. Chyba już w tym roku nie będzie upałów więc niema co już szaleć z wiatrakami.


Awatar użytkownika
OlaD94
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 września 2017, 15:41
Kontaktowanie:

Re: Lato - upały, duchota, co robić?

Postautor: OlaD94 » 29 września 2017, 9:30

Pisałam ogólnie, że mam u siebie wiatrak, podczas upałów. U nas wczoraj było naprawdę ciepło, tym bardziej, że mamy okna od południa i mieszkanie szybko się nagrzewa :D



Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas