Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

sikająca świnka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Doma1997
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Brownie
Kontaktowanie:

Re: sikająca świnka

Postautor: Doma1997 » 5 lutego 2012, 8:42

ruby_anger pisze:
Doma1997 pisze:mój Brownie zaczyna się wiercić, wtedy go odkładam do klatki. od razu sika lub robi kilka bobków. Jak go wykąpiesz w ciepłej wodzie to powinno mu przejść, ale nie daje gwarancji
Znaczy co od cieplej kompieli(btw zimnej sie nie robi)bobczyc przestanie?Bez sensu,chyba ,ze chcesz go w tej wodzie trzymc tak dlugo,az sie tam zalatwi... :shock:i co kapiesz go za kazdym razem jak sie wierci?Biedna swinka :cry:
m

chyba źle mnie zrozumiałaś. Weterynarz mi powiedział że jak świnki czują ciepło to robią sie spokojniejsze i pewne nawyki zanikają. A to że kąpię go jak tylko się zacznie wiercić to wymyśliłaś sobie sama. Jak tak wogule można?? To co jak sie wierci w klatce to też mam z prysznicem lecieć?? Zastanów sie. Pozdrawiam

zdjęcie nie chciało wejść:( Brownie jest słodszy

Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: sikająca świnka

Postautor: vagina_denata » 5 lutego 2012, 10:22

Taaa, tylko, że świnki boją się wody i prysznic to ostatnia rzecz jaka je uspokoi.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Guarana:)
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 29 grudnia 2011, 12:50
Lokalizacja: Osiek n.Not.
Świnki morskie: Edmund <3
Kontaktowanie:

Re: sikająca świnka

Postautor: Guarana:) » 5 lutego 2012, 10:26

Znam ten problem....raz mnie swinka przed próbą w szkole osikała i musiałam ubrać inną bluzkę :x Tego jej już raczej nie oduczysz;p Moja jak chce mnie osikać to wędruje w wgłębienie w szyi (dekolt) i wtedy na mnie sika (bleee.) :roll:

Im lepiej poznaje ludzi,tym bardziej kocham zwierzęta...

Karo :)
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 28 grudnia 2010, 14:14
Świnki morskie: Marlenka i Dywan :)
Kontaktowanie:

Re: Swinka tryska moczem

Postautor: Karo :) » 5 lutego 2012, 22:20

Moja świnka tak robi, gdy druga za blisko podchodzi do jej tyłu. ;D Wydaje mi się, że jest to coś w stylu ostrzeżenia.

Najlepsze świnki : Marlenka i Dywaniś .!

motyleqq
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 11 grudnia 2012, 15:56
Lokalizacja: Łuków
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: sikająca świnka

Postautor: motyleqq » 16 stycznia 2013, 23:55

odświeżam ten stary temat

mam młodziutką świnkę, ma się coraz lepiej u mnie, jest bardziej śmiała i kwili coraz więcej ;) jak ją wyjmuję z klatki to bardzo chce się schować i zazwyczaj siedzi na mnie, ale pod kocem albo pod swetrem. rozkłada się tam, bądź sobie spaceruje. no i dziś mnie porządnie obsikała! w dwóch miejscach, aż mam całą koszulkę mokrą. zastanawiam się, czy to przypadek, że po prostu wyjęłam ją kiedy była w potrzebie, czy może to kwestia stresu? dotychczas zdarzyło jej się to raz, ale wtedy nasikała na łóżko. martwię się, czy jej za bardzo nie stresuję.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: sikająca świnka

Postautor: vagina_denata » 26 stycznia 2013, 23:16

Świnki to po prostu stworzonka, które dużo jedzą, dużo piją i dużo wydalają. Jak będziesz trzymać świnkę dłużej niż kilkanaście minut jest bardzo prawdopodobne, że zostaniesz obsiusiana, zwłaszcza jak świnka jest jeszcze mała. Z wiekiem to im trochę przechodzi i zaczynają sygnalizować swoje potrzeby (kręcą się, stają się niespokojne).

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

kotnie
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lutego 2015, 0:54
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Koko &amp; Milka
Kontaktowanie:

Re: sikająca świnka

Postautor: kotnie » 4 marca 2015, 0:13

jak masz małą świnkę to nic dziwnego :) to jak z dziećmi, sikają gdziekolwiek czasem, albo w pampersa, a takim pampersem mogą być dla świnki Twoje kolana :D moja się już tego oduczyła, a ma 4 miesiące. jednak pierwsze dwa były okropne, raz nawet miałam z tym zabawną historię ;D wykładałam się ręcznikami przeznaczonymi dla świnki od kolan do piersi, a ta poszła mi się przytulić do szyi. i tak się głaskałyśmy i tuliłyśmy i zaraz upsss..cycki zalane! :D taki prezent.


mareliusz23
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 marca 2015, 20:37
Kontaktowanie:

Re: sikająca świnka

Postautor: mareliusz23 » 17 marca 2015, 14:51

No ale co mozna zrobic ze sikającą świnka.Raczej nie za wiele co.Poprostu sama natura.


malak21
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 marca 2015, 10:45
Kontaktowanie:

Re: sikająca świnka

Postautor: malak21 » 20 marca 2015, 13:52

Mnie sie tez nie podoba taka rozmowa.Jakas strasznie niegrzeczna.


Konto usunięte

Re: sikająca świnka

Postautor: Konto usunięte » 6 czerwca 2015, 7:06

Moja świnka chyba też sygnalizuje, że się musi załatwić. Jest z nami od 3tyg. jest młodziutka i jak przebywa za długo na rękach to zaczyna piszczeć dość poirytowana i często wtedy zaczyna coś podobnego do popcorningu z podgryzaniem. Do klatki to, że tak powiem po tych przedstawieniach wyrywa mi się z rąk i i za każdym razem leci prosto do kąta żeby zrobić siku czy kupę. Uważałam to za dziwactwo, ale wychodzi na to, że ona jednak woli się załatwiać w klatce niż na zewnątrz. Szczerze przyznam, że to moja pierwsza tak czysta świnka. Ciekawe jaka będzie jak dorośnie czy takie zachowania zostają czy to się zmienia po czasie.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas