Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmiana zachowania

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Zmiana zachowania

Postautor: Fionka » 17 sierpnia 2013, 20:34

Iga od 2 dni jest jakaś inna... wcześniej jak brałam ją na kolana to usiedziała w miejscu może ze 2 minuty nie więcej, taki motorek miała w pupie i była strasznie ruchliwa, a tak od wczoraj jak ją wezmę to potrafi leżeć nawet z pół godziny i tylko cichutko mruczeć podczas głaskania. Czy może to być oznaka wydoroślenia ?? Jak tak to tak z dnia na dzień?? A może tak zachowuje się po lekach jakie dostaje na swoje ropiejące oczko?? (Dostaje Unidox).

Wcześniej jak nie miała kojca to aż rwała się aby pochodzić po mieszkaniu, a teraz jak ma kojec (obecnie 85x85) to nawet jak jej otwieram aby sobie pochodziła to nie chce, kojec jej wystarcza.

Zaczęłam się zastanawiać czy mi jej u weterynarza nie podmienili, bo przez chwilkę była sama w gabinecie :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Zmiana zachowania

Postautor: Fafka123 » 17 sierpnia 2013, 20:41

Może po prostu coraz bardziej zaczyna się jej podobać Twój dotyk, polubiła pieszczoty i teraz zwyczajnie chce być na Twoich kolanach. Druga rzecz to to że świnki czasem z natury są leniwe i nie chcą biegać bo i nie muszą. Ale właśnie jak piszesz może ma to związek z oczkiem? Może ma gorsze pole widzenia i stara się być ostrożniejsza?

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Zmiana zachowania

Postautor: Fionka » 17 sierpnia 2013, 20:54

Ale właśnie Idze to oczko ropieje od samego początku jak jest u nas(czyli od lutego) i nie możemy go wyleczyć :( teraz z weterynarzem podejmujemy ostatnią próbę, bo jak sam powiedział, że jak to nie pomoże to już nic nie pomoże. W to, że polubiła mój i męża dotyk mogę zrozumieć, ale nadal boi się brania na ręce. A Iga nigdy nie była leniwa, zawsze uwielbiała eskapady po mieszkaniu :)
A może obrażona jest, że oddzieliliśmy ją od Tosi...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
poksia
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 22:32
Świnki morskie: Tosiu, Czaruś ;*
Kontaktowanie:

Re: Zmiana zachowania

Postautor: poksia » 17 sierpnia 2013, 21:02

A może boi się eskapad,żeby nie napotkać Tosi na drodze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Zmiana zachowania

Postautor: Fafka123 » 17 sierpnia 2013, 21:05

Myślałam, że świnki są razem! To zmienia postać rzeczy. Świnki z reguły to stadne potworki tak więc po odseparowaniu od swojego stada Iga nie ma z kim się bawić, nie ma co robić, bo i po co. Niedługo może topić smutki w żarełku a wtedy z racji braku ruchu spowodowanego brakiem towarzystwa i pakowania w siebie jedzenia gotowa nadwaga.

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Zmiana zachowania

Postautor: Fionka » 17 sierpnia 2013, 23:49

Nie nie :) jak wypuszczam Ige to Tosi nie :) a zostały rozdzielone tylko ze względu na ciąże Tosi, po porodzie znów będą razem :) Jak Tosia przyszła do nas nie wiedziałam, że jest w ciąży i dziewczyny łączyłam, nie wyglądało to za dobrze, a po 2 tygodniach Iga zrobiła się agresywna do Tosi, a wtedy już miałam podejrzenie, że Tośka jest w ciąży, więc dla bezpieczeństwa je rozdzieliłam. Oczywiście mają wspólna ścianę w kojcu więc cały czas się wąchają i widzą :) Ale przed rozdzieleniem nie wyglądało to jakby się lubiły :) powiedziałabym wręcz przeciwnie :) Tośka ma rodzić według weterynarza za jakiś tydzień, wiec jak maluchy podrosną poznają ciocię Igę :) naprawdę nie chciałam je rozdzielać, bo po to kupiliśmy Tośkę aby Iga miała koleżankę, ale niestety musiałam, dla bezpieczeństwa Tosi i maluchów :( a wagę Igi kontroluję obecnie ma ok 9,5 miesiąca i waży 850 gram :) jest bardzo duża jak się położy to na długość ma 26 cm :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

diamencik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 sierpnia 2013, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Reksia Mopsia Łatka
Kontaktowanie:

Re: Zmiana zachowania

Postautor: diamencik » 17 sierpnia 2013, 23:59

Fionka pisze: Oczywiście mają wspólna ścianę w kojcu więc cały czas się wąchają i widzą :)


A kiedy się wąchają, to wyczuwasz brak sympatii między nimi, żeby nie powiedzieć wrogość ? (tak jak w przypadku moich świnek)

Obrazek

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Zmiana zachowania

Postautor: Fionka » 18 sierpnia 2013, 10:54

diamencik pisze:
Fionka pisze: Oczywiście mają wspólna ścianę w kojcu więc cały czas się wąchają i widzą :)


A kiedy się wąchają, to wyczuwasz brak sympatii między nimi, żeby nie powiedzieć wrogość ? (tak jak w przypadku moich świnek)


Nie jak się wąchają nie wyczuwam czegoś takiego, przez klatkę jakoś obie czują się bezpiecznie i jakby wiedziały, że przez nią nic sobie nie mogą zrobić :)

Dziwi mnie tylko ta zmiana zachowania u Igi. Na początku jak się przeprowadziliśmy Iga aż się rwała aby pozwiedzać, a teraz... może mieć otwarty kojec cały dzień i może raz wyjdzie, albo wcale... czasem przyjdzie jej powygłupiać się w kojcu, ale to rzadziej niż kiedyś. W ogóle w klatce przebywa tylko jak chce się napić (i nawet ostatnio załapała, że tam się sika :D ), a tak cały dzień przesiedzi pod półka którą ma wstawioną do kojca, lub przy paśniku na półce, przestała używać hamak... mam nadzieje, że to tylko reakcja na leki jest, a nie nic złego...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas