Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jedna...

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Frania
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 21:09
Świnki morskie: Frania
Kontaktowanie:

Jedna...

Postautor: Frania » 26 lutego 2016, 20:57

Witam.
Mam jedną świnkę morską i nie ma mowy o drugiej. Chciałam się dowiedzieć, czy ona cierpi z powodu braku towarzystwa. Nie jest osowiała ani nie wygląda na smutną, raczej jest jej dobrze. Czy lepiej byłoby dla niej, gdyby miała koleżankę??
Dzięki za odpowiedzi :)


Awatar użytkownika

Scoobana
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 5 stycznia 2015, 11:49
Świnki morskie: Kłębek
Kontaktowanie:

Re: Jedna...

Postautor: Scoobana » 26 lutego 2016, 21:22

Dziwne pytanie skoro nie możesz mieć więcej prosiaków. Ja mam Kłębka od roku i radzi sobie chłopak. Co prawda biega po mieszkaniu i gnębi psa, który jest duży, ale tężnie zamierzam kupić drugiego prosiaka. Trzeba więcej czasu poświęcić jednej


enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Re: Jedna...

Postautor: enka5152 » 27 lutego 2016, 8:57

Wiadomo, lepiej by było gdyby świnki były dwie. Ale jak masz jedną, a drugiej nie możesz mieć, to musisz poświęcać dużo czasu swojej jedynej śwince :)

Pozdrawiam :D

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3

daniel86
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 5 marca 2015, 15:33
Kontaktowanie:

Re: Jedna...

Postautor: daniel86 » 27 lutego 2016, 10:13

Szczerze mówiąc, to nie rozumiem osób, które nie chcą słyszeć o drugiej śwince. No chyba, że osobnik jest aspołeczny, ale to rzadkość. Świnki są stadne i powinny być co najmniej dwie. Kto nie potrafi przyjąć tego do wiadomości nie powinien decydować się na posiadanie zwierzaka. Sorki, ale takie jest moje zdanie. Koszty dużo nie wzrosną, pracy za bardzo nie przybędzie - więc nie rozumiem w czym problem. Człowiek nie zastąpi towarzystwa innej świnki, choćby "stawał na głowie". Nikt nie jest w stanie przez 24h na dobę zajmować się świnką, a dwie (i więcej) zajmują się sobą same.


Frania
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 21:09
Świnki morskie: Frania
Kontaktowanie:

Re: Jedna...

Postautor: Frania » 27 lutego 2016, 18:52

No niby wiem, że jedna świnka jednak nie będzie bardzo szczęśliwa, ale nie mam drugiej. Może rzeczywiście muszę pomyśleć o zakupie drugiego prosiaczka...
W każdym razie dzięki za odpowiedzi :)


Monika966
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 11:26
Kontaktowanie:

Re: Jedna...

Postautor: Monika966 » 2 grudnia 2016, 12:13

Re: Jedna...

Zgłoś ten post
Cytuj

Postautor: daniel86 » 27 lutego 2016, 10:13
Szczerze mówiąc, to nie rozumiem osób, które nie chcą słyszeć o drugiej śwince. No chyba, że osobnik jest aspołeczny, ale to rzadkość. Świnki są stadne i powinny być co najmniej dwie. Kto nie potrafi przyjąć tego do wiadomości nie powinien decydować się na posiadanie zwierzaka. Sorki, ale takie jest moje zdanie. Koszty dużo nie wzrosną, pracy za bardzo nie przybędzie - więc nie rozumiem w czym problem. Człowiek nie zastąpi towarzystwa innej świnki, choćby "stawał na głowie". Nikt nie jest w stanie przez 24h na dobę zajmować się świnką, a dwie (i więcej) zajmują się sobą same.

Zgadzam się z tym postem. Swinki to zwierzeta stadne i Twoim obowiązkiem jest zapewniec jej towarzysza, jesli tego nie mozesz zrobic to oddaj zwierze fundacji SPŚM . Lepiej zeby zwerze nie cierpialo.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas