Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka ucieka z klatki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: madzia0902 » 19 kwietnia 2016, 19:46

Jeżeli rodzice są odpowiedzialni i pomagają w opiekowaniu się świnki to nie widzę powodu dla którego dziecko miałoby nie mieć zwierzaka. Klatka faktycznie jest za mała proponuję kupić większą i dokupić towarzystwo dla świnki gdyż to zwierzęta stadne i w pojedynkę czują się samotne i nieszczęśliwe :( Tak jak dziewczyny wyżej napisały nie powinna być trzymana na samym żwirku drewnianym gdyż pokaleczy łapki albo porobi sobie odciski, położenie na to siana też nie jest dobrym rozwiązaniem gdyż świnka będzie po tym chodzić i sikać a później to zjadać :/ siano tylko i wyłącznie ma być w paśniku. Ale z tej Twojej świnki to akrobatka :D pierwszy raz się z takim czymś spotykam :O moje prośki w ogóle nie mają góry od klatki i nawet przez myśl im nie przejdzie żeby się wspinać po prętach i wyjść :O Może ona się czegoś boi w tej klatce? klatka jest nowa czy po jakimś innym zwierzaku> bo może pozostały tam jego zapachy? Widzę też że świnka nie ma nic przytulnego w klatce, żadnego legowiska czy chociażby jakiegoś kocyka, proponuję jej dać bo świnki uwielbiają miękkie rzeczy. A może ona czuje się samotna przez brak towarzysza i ucieka bo nie chce siedzieć w tej klatce sama. Ciężko coś wywnioskować, ale to co ta świnka robi to serio ekstremalny wybryk i jakaś przyczyna musi być :/ Proponuję jej jeszcze zrobić jakiś stały wybieg, ogrodzić kawałek terenu jakimiś płotkami np z castoramy, położyć tam kocyk, zrobić jakiś tunel, może być nawet ze zwykłej rury hydraulicznej, czy jakiś mostek coś powymyślać żeby świnka miała gdzie się wyszaleć, a jednocześni była pod kontrolą i nigdzie nie weszła. Ale serio proszę pomyśleć o zakupie drugiej świnki tej samej płci :)
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2016, 19:54 przez madzia0902, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: Konto usunięte » 19 kwietnia 2016, 19:49

Można coś dorobić jakiś mały wybieg zagrodę jeśli jest miejsce w pokoju. Ewentualnie tą sprzedać i zakupić większą np. 100 na alllegro mają tanio duże klatki :) W sklepach stacjonarnych nie opłaca się kupować.


Ania61186
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwietnia 2016, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: Ania61186 » 19 kwietnia 2016, 19:53

Ona to zrobiła na moich oczach ,wyszła z tej klatki. Bardzo się wystraszyłam. Połoze jej zaraz coś miękkiego. Klatka jest Nowa.


Konto usunięte

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: Konto usunięte » 19 kwietnia 2016, 19:57

Fajnie, że weszłaś na forum i interesujesz się prosiaczkiem. Poczytaj też dział o żywieniu.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: madzia0902 » 19 kwietnia 2016, 19:58

Trochę niebezpieczne to jej wychodzenie, bo świnki mają bardzo delikatne kręgosłupy i jak źle spadnie to może się to skończyć tragicznie :/ Trzeba koniecznie jakoś zabezpieczyć tą klatkę


Ania61186
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwietnia 2016, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: Ania61186 » 19 kwietnia 2016, 20:15

Już mąż zabezpieczył.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: Dona » 19 kwietnia 2016, 20:50

Czy odległości między prętami nie jest za duża? Bo w u mnie w poziomie jest ich 12 i wydaje się jakby były bardziej gęsto ułożone. Może wstaw też do klatki domek, to jak prosiaczek się przestraszy to będzie miał się gdzie schować. Ja też mam 5 letnią córeczkę :-). Muszę przyznać że moją Karmelcia najbardziej ją kocha i jak tylko córcia usiądzie w wybiegu na podłodze to zaraz wyskakuje jej na kolanka (ku zazdrości mojego starszego syna). Oczywiście zawsze jest dozór bo dziecko to tylko dziecko, ale to bardzo dobrze jak w domu jest zwierzątko. Dzieciaki uczą się je kochać i szanować, a potem są fajnymi, wrażliwymi dorosłymi którzy kochają zwierzęta i uczą tego swoje dzieci.


Ania61186
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwietnia 2016, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: Ania61186 » 19 kwietnia 2016, 20:56

Wydawało mi się ,że nie jest za duża .,ale skoro przeszła to chyba mogło by ich być więce. U mnie jak córka wraca z przedszkola i wsypuje jedzonko to świnka od razu piszczy i wygląda za nią.


Kamari
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 14:12
Świnki morskie: Romeo
Kontaktowanie:

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: Kamari » 20 kwietnia 2016, 13:16

Polecam dawanie natki pietruszki czy plasterków marchewki z ręki ... Swinka na pewno się skusi i przy okazji będzie się bardziej przyzwyczajać ... Jeśli chodzi o wybieg to polecam zrobić składany samemu albo kupić :-) Ja mam zrobiony składany 170 / 120 świnka zadowolona wybiegana i szczęśliwa :-) przez prawie cały dzień ma możliwość biegania a jeśli jest potrzeba składam go po prostu :-)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Świnka ucieka z klatki

Postautor: GalaxySparkle » 20 kwietnia 2016, 19:35

:offtopic: OK, klatka zabezpieczona i miejmy nadzieję, że zabezpieczenie się sprawdzi i świneczka nie zrobi sobie krzywdy. Dziecko nie interesuje się świnką, jest ona pod opieką dorosłych. A o żywieniu jest osobny dział na Forum. Zamykam temat. Gdyby problem nadal występował, autorka może napisać PW z prośbą o odblokowanie wątku.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas