Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie

Postautor: SwinekDuduś » 23 sierpnia 2016, 13:03

Zdaje mi się, że moja świnka... Wypłakuję mi się w ramionach. Przychodzi do mnie, siada na kolana i przytula się. A potem słychać dźwięk rozpaczy/ wołania typu '''Uiiiiii Uiiiiii Uiiii!'' Potem przestaje i zaczyna gruchać. Dodam że uznała mnie za członka stada i chodzi za mną jak mały pies, a także często mnie liże
Czy wasze świnki też tak robią?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: Melissa » 23 sierpnia 2016, 15:40

Za mną moja Melcia też chodzi jak pies i często mnie liże, ale nie przychodzi na kolana i nie robi tego co Twoja świnka :/


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: ita79 » 23 sierpnia 2016, 18:08

te głośne "wołania typu '''Uiiiiii Uiiiiii Uiiii!" to może być zwyczajne "domaganie się" - np. o jakiś smakołyk, albo pieszczoty jeśli je lubi. Moje prosiaczki niestety nie domagają się mojej uwagi za bardzo :/ , mają wszystko co potrzeba podane raczej zanim jeszcze o tym pomyślą , czas wolny od jedzenia wolą poświęcać sobie wzajemnie niż mi :/ . Doceniam zatem tym bardziej jak któryś się znudzi innymi świnkami i przychodzi do mnie poprzytulać. Faktem jest, że to jest o wiele częstsze jeśli któraś świnka jest z jakiegoś powodu oddzielona od reszty niż jak mają siebie wzajemnie.


Henia i jagoda
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 lutego 2016, 8:55
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: Henia i jagoda » 24 sierpnia 2016, 21:32

Moje świnki robię takie odgłosy jak wchodzę po schodach i słyszą mój głos. Ale jak pies za mną nie chodzą. Wolą biegać na podłodze albo w klatce skakać sobie z domku na chamak itp.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas