Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Walczące samice

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Walczące samice

Postautor: Caviova » 25 lutego 2017, 18:18

Haha! :lol: No, tylko uważaj na nią, nie wyjmuj jej z klatki, chyba że jest konieczność. Najlepiej wtedy, żeby weszla sobie do jakiejś norki czy czegoś, a ty byś ją podniosła razem z tym. ;)
Ps. A co z robisz z maluchami? Tylko przypadkiem nie oddawaj do zoologa! :o


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Walczące samice

Postautor: Peggy » 25 lutego 2017, 18:23

Maluchy bym radzila dac do adopcji na ŚPM albooo ? Sprzedac dobrym ludkom?( chyba? Poprawcie mnie dziewczyny w razie czego!)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Oxii
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 16:01
Kontaktowanie:

Re: Walczące samice

Postautor: Oxii » 25 lutego 2017, 18:26

Odkąd podejrzewam ciążę, w ogóle jej nie wyjmuję. Podstawiam jej poduszkę i sama wychodzi ;)
Mam taki problem, że nie umiałabym oddać świnek w jakieś obce ręce, nawet teoretycznie zaufanym osobom, także maluchy na pewno zostaną ze mną :) dlatego liczę, że urodzą się maksymalnie dwa, bo z większą liczbą będę miała już kłopot ;)


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Walczące samice

Postautor: Caviova » 25 lutego 2017, 18:38

TO CUDOWNIE! Chyba pierwsza osoba, która zostawia świnki ze sobą. :D Dobrze, że masz warunki (mam nadzieje :distrustful: ) i chcesz je zatrzymać . :) A co, jeśli się urodzą samce? wykastrujesz, czy będą żyły "osobno" od dziewczyn?
Ps. Jak się urodzą, to koniecznie daj znać i wstaw fotki! :love2:


Oxii
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 16:01
Kontaktowanie:

Re: Walczące samice

Postautor: Oxii » 25 lutego 2017, 18:51

Tak, mam warunki, myślę, że będą szczęśliwe. ;)
Jeżeli urodziłyby się dwa samce, to chyba będą osobno, jak urodzi się jeden samiec to prawdopodobnie go wykastruję, że mógł być z dziewczynami.. :)
Jak się urodzą, to wstawię zdjęcia :D chyba że okaże się, że Bibi jest zwyczajnie gruba :lol: u weta z nią nie byłam, nie chciałam jej stresować.. Ma wyraźne boczki i czuję, twarde kształty w brzuchu (jeden na pewno, drugi czasem) ale dotykać się raczej nie daje w tych okolicach więc 100% pewności nie mam, że to ciąża.
Ale z drugiej strony, jak teraz o tym myślę to w sklepie na pewno była jedna klatka i była w niej z samcami więc jakby nie była w ciąży, to miałaby chyba wyjątkowe szczęście...


Oxii
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 16:01
Kontaktowanie:

Re: Walczące samice

Postautor: Oxii » 28 lutego 2017, 18:48

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie moich dziewczyn. Nie próbuję ich narazie łączyć, ale przyszło mi do głowy, żeby dostawić do siebie ich klatki, żeby się widziały i jakoś oswajały ze sobą. Dobry pomysł czy raczej odradzacie ? :)


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Walczące samice

Postautor: Caviova » 28 lutego 2017, 19:56

Możesz tak zrobić, będzie to wstępny etap łączenia. Tylko jeżeli zauważysz, że ewidentnie się nie lubią/ nie chcą widzieć - zrezygnuj, żeby nie stresować przyszłej mamy.;)


Oxii
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 16:01
Kontaktowanie:

Re: Walczące samice

Postautor: Oxii » 28 lutego 2017, 19:59

Dziękuję ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas