Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jak zrobić by świnka morska chodziła za tobą?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: jak zrobić by świnka morska chodziła za tobą?

Postautor: Misia123 » 18 stycznia 2018, 13:57

Mój świnek też sam się nauczył. Wystarczy że ją zawołam a ona zaczyna kwikać i przybiega


Awatar użytkownika

ashiyana
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 14:23
Kontaktowanie:

Re: jak zrobić by świnka morska chodziła za tobą?

Postautor: ashiyana » 19 stycznia 2018, 14:44

Ja to kiedyś takim przekupstwem nauczyłam już wszystkie świnki jakie były w moim domu. Po prostu sobie w skarpetkę wsadziłam kawałek ogórka (wy możecie wsadzić inny ulubiony przysmak waszych pupilków) tak żeby w połowie wystawał. Podejdźcie wtedy do świnki tak, żeby ona zauważyła co macie. Jak się zainteresowała to przejdźcie się np. wokół pokoju czy z salonu do kuchni. Tylko chodźcie na tyle wolno, żeby prosiaczki nadążały ;) potem już co jakieś 3 dni zmniejszajcie wielkość przysmaku, a w końcowej fazie tylko potrzyjcie skarpetkę tak żeby tylko pachniała tym ogórkiem, świnki na pewno wyczują. Potem spróbujcie bez :D mi tak się udało, oczywiście nie chodzą za mną zawsze, ale jednak zdarza im się a to mi wystarcza.
EDIT: Jeszcze bym zapomniała, że przy tej nauce mówcie do świnek, wołajcie je po imieniu to też wtedy będą chociaż w odrobinkę większym stopniu reagować na imię.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas