Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kwiczenie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
newtie
Użytkownik
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Kwiczenie

Postautor: newtie » 5 stycznia 2019, 0:18

Witam. Mam swinke od niedawna. Wczoraj zaczela kwiczec, raz ciszej, raz glosniej. Myslalam ze jest glodna, wiec dosypalam jej karmy, potem ucichla. Pomyslalam ze to wlasnje dlatego kwiczy. Dzisiaj rowniez kwiczala. Dalam jej troche karmy i marchewke. Na poczatku przestala, jednak potem znow zaczela. W dzien robila tak dosc czesto. Jedzenia i picia ma pod dostatkiem, a kiedy wyjmuje ja z klatki i daje wybiegac to po chwili i tak wraca do klatki. Czy to normalne, ze swinka kwiczy tak naprawde sama do siebie? Moze troche panikuje, ale to moja pierwsza swinka i zdazylam juz sie do niej przywiazac.
Z gory dziekuje :)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Eweloonaa
Użytkownik
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: Eweloonaa » 5 stycznia 2019, 11:12

Mój kwiczy jak jest głodny albo poprostu chce żeby z nim trochę pobyć,wtedy zawsze biorę go na ręce ale zaś po kilku minutach kwiczy i daje mi ostrzeżenie że musi załatwić swoje sprawy
Kiedyś nie patrzył gdzie jest - robił jak mu się tylko chciało, ale widzę że z każdym dniem jak robi się straszy to i zachowanie mu się zmienia, może twoja też chce byś ja pogłaskała bądź wzięła na ręce :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: ita79 » 6 stycznia 2019, 0:19

świnka ma towarzystwo ? Prosiaczki powinny być przynajmniej dwa, inaczej się nudzą , smucą, tęsknią.. Stąd też może być nawoływanie- szuka jakiegoś innego osobnika w okolicy, ma nadzieje że odpowie :(

newtie
Użytkownik
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Postautor: newtie » 6 stycznia 2019, 18:12

ita79 pisze:świnka ma towarzystwo ? Prosiaczki powinny być przynajmniej dwa, inaczej się nudzą , smucą, tęsknią.. Stąd też może być nawoływanie- szuka jakiegoś innego osobnika w okolicy, ma nadzieje że odpowie :(

niestety nie mam możliwości posiadania drugiej świnki na ten moment :/ ale być może to jest rzeczywiscie powód jej kwiczenia

Wróć do „Zachowanie”