Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podbieranie jedzenia u świnek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
quetlet
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 października 2021, 21:07
Świnki morskie: Pusia i Dusia
Kontaktowanie:

Podbieranie jedzenia u świnek

Postautor: quetlet » 3 października 2021, 21:55

Witam, przychodzę z dość drobnym problemem, jakim jest podbieranie młodszej śwince jedzenia przez starszą. Jakieś dwa dni temu łączyłam dwie samiczki i mimo iż łączenie przebiegło kompletnie bezproblemowo, już wtedy dostrzegłam, że starsza świnka wyrywa jedzenie tej młodszej (dodam, że są młodziutkie, mają kilka miesięcy i tyle samo je różni).

Starsza je jak dzikus, byleby zjeść szybciej od młodszej i móc jej podebrać jedzenie. Jak przy pierwszych takich próbach kradzieży młodsza się odsuwała w kąt, tak teraz próbuje się siłować i wznosi alarm krzykami, ale starsza nie daje sobie w kaszę dmuchać i lekkim dziabnięciem, albo jakimś gwałtownym ruchem głowy ją odtrąca i mają ciche chwile. Wiem, że kradzież jedzenia to raczej normalne zachowanie, jednak czy da się jakoś sprawić, żeby ta młodsza mogła się w spokoju przy tej starszej najeść? A może po czasie same się rozmówią i mam dać spokój? Myślałam też, czy nie zacząć im dawać po prostu więcej jedzenia, z którego mogłyby wybierać, ale też boję się, że tym sposobem je przekarmię. Zwłaszcza jest problem przy podawaniu witaminy, bo dziewczyny nie chcą jej jeść inaczej niż wbite w jakieś jedzenie jak jabłko, albo ogórek, a jednak nie chcę, żeby starsza brała porcje za dwie :) Dodam, że z sianem nie ma takiego problemu. Jedzą wspólnie koło siebie i nie ma żadnej draki.


Awatar użytkownika

BajoJajo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 8 listopada 2021, 21:52
Świnki morskie: Coffie.
Toffie.
Kontaktowanie:

Re: Podbieranie jedzenia u świnek

Postautor: BajoJajo » 25 listopada 2021, 18:35

Hmm... A ustalały już hierarchie?


Kaja Katarzyna
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 listopada 2021, 15:26
Świnki morskie: Zuma Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Podbieranie jedzenia u świnek

Postautor: Kaja Katarzyna » 1 grudnia 2021, 8:44

Cześć,

Tak u mnie też to się zdarzało, zwłaszcza gdy karmiłam draństwo z ręki. Starszy podbiega, zabiera i szur do domu. Dlatego teraz karma jest w dwóch miskach, a wszystkie owoce i warzywa montuje na dwóch tego typu uchwytach i problem się chwilowo zakończył.

https://sklep.swinkamorska.com.pl/produ ... query_id=1



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas