Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

świnka + towarzystwo

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Justyna K
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 4 października 2007, 15:53
Lokalizacja: Szczecin-Kijewo
Świnki morskie: świnka Dexter+Fantasja+Navara+Łezka pies:Max moje świnki pochodza z hodowli BANIE MISIE :D
Kontaktowanie:

Re: Big Świnka...a Little świńka

Postautor: Justyna K » 20 czerwca 2010, 19:41

Jeżeli masz samczyka to lepiej dokup mu samczyka oczywiscie młodszego który da sie ustawic starszemu.Jednak nie zawsze ta wieksza świnka ma ochote na towarzystwo wiem bo właśnie to przechodze :) okazało sie że starsza nie chce młodszej,nowej świnki i w konsekwencji tego musiała byc druga klatka i towarzysz dla malutkiej chcącej i szukającej drugiej świnki wiec w sumie zrobiły sie już trzy świnki.Zastanów sie czy w razie czego bedziesz gotowy sprostac takiemu zadaniu.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: Big Świnka...a Little świńka

Postautor: Guffi » 20 czerwca 2010, 19:57

Boni pisze:SZCZĘSLIWA CZY JESZCZE COŚ POPRAWIĆ!
Naprawdę wystarczyłoby bez tej ironii. Dziękuję za poprawienie postu. Tu nie chodzi o mnie- ale o to, żeby posty były poprawne, czytelne i przydatne innym użytkownikom w przyszłości.



Odpowiem Ci jeszcze z mojego doświadczenia.
Kiedy kupowałam młodego samczyka, mój starszy miał już 3 lata. Na samym początku mieszkały osobno i spotykały się tylko na wybiegu. Starszy był niestety bardzo namolny. Chodził ciągle wokół młodego i mruczał, co jemu się bardzo nie podobało. Bał się i z czasem nauczył się bronić. "Strzelał" zębami na starszego, kiedy był zbyt namolny. Ale obywało się bez większych problemów. W tej chwili dogadują się idealnie, chociaż muszę wspomnieć o tym, że są wykastrowani i mieszkają razem z jedną samiczką. I minęło też już trochę lat- są starsi, a co za tym idzie, spokojniejsi. Co świnka to inny charakter i temperament. Nie ma pewności jak Twoje się zgrają. Ale ogólnie świnki są bardzo towarzyskimi zwierzętami i lepiej, żeby były dwie. A akurat w Twoim przypadku obie są młode, więc jest duże prawdopodobieństwo, że uda się zaprzyjaźnianie.

Ważne, żebyś nie wsadził od razu małego do dużego. To dla niego zbyt duży stres, a i dorosły nie wiadomo jak zareaguje(choć najpewniej będzie się cieszył...). Jednak lepiej, żeby zapoznawali się stopniowo, na neutralnym gruncie.


Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: Jak przekonac rodziców jeśli mam psa ?

Postautor: Mango » 5 sierpnia 2010, 10:07

Mama mówiła że pomyślimy ale klatka jast za droga.Moja koleżanka ma świnkę fancię i kiedy mama mnie od niej odebrała odrazu się zgodził tak jej się spodobała.Oczywiście nie kupiłam jej sobie odrazu,ale po powrocie z wakacji :P :D :pokoj: :super: :)


Awatar użytkownika
neli5558
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 3 sierpnia 2010, 11:27
Kontaktowanie:

świnki czy świnka , pytania

Postautor: neli5558 » 5 sierpnia 2010, 13:46

Więc mam zamiar dokupić mojej dziewczynce przyjaciółkę , ale mam pare pytań .
Nie mam pewności czy się polubią , ale jeśli przy pierwszym spotkaniu się nie polubią , to będzie znaczyło że już NIGDY się nie polubią ??
Jak zapoznać je ze sobą ?
Po ilu dniach można włożyć je razem do klatki ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi , jeśli był ten temat to przepraszam i prosze o nie przysyłanie w postach linków do innych tematów , ponieważ wole mieć tu wszystko czarno na białym :) Pozdrawiam:)

Neli [*]
Nigdy nie przestanę Cię kochać , wiem że zawsze jesteś ze mną <3

Bella
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 3 sierpnia 2010, 20:17
Świnki morskie: Lili and Whiskers
Kontaktowanie:

Re: świnki czy świnka , pytania

Postautor: Bella » 5 sierpnia 2010, 15:20

To super , że chcesz dokupić Neli przyjaciółkę :) Z reguły świnki są bardzo przyjazne dla swoich towarzyszek albo zdarzają się świnki charakterne. Jeśli dokupisz świnkę to zapoznaj je najpierw na neutralnym gruncie np. na łóżku lub na ziemi.Posiedź z nimi trochę , jak nie będą sobie nic robiły to wsadź je razem do klatki. Będą zapewne ustalały hierarchie.
Muszą ustalić zasady między sobą. Jak będą się bardzo mocno gryzły rozdziel je i spróbuj ponownie na drugi dzień.

Moje świniaczki ;):
- Lili
- Whiskers
Obrazek
Obrazek

" Nie martw się, już niedługo wrócę, żebyś za bardzo się nie stęskniła.
Zaopiekuj się moim sercem - Zostawiłem je przy Tobie. "

Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: świnki czy świnka , pytania

Postautor: Chochlik » 5 sierpnia 2010, 20:28

Warto dodać, ze na wielu forach i stronach o świnkach piszą, że potrzebna jest kwarantanna. W tym czasie trzeba obserwować prośka czy nie jest chory itd.

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Awatar użytkownika
J3rzU
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 19:36
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Maniek, Tuptuś
Kontaktowanie:

3 Swinia Tak Czy Nie?

Postautor: J3rzU » 24 sierpnia 2010, 19:54

Witam, mam podobny dylemat - mam już dwóch chłopaków: Mańka i Tuptusia. Maniek był pierwszy, po pół roku dostał funfla Tuptusia ;) Klatkę mają sporą 130x60. Relacje między kolegami tak jak w życiu - przeważnie nie ma problemu, codziennie poskaczą chwilę do siebie, ale potrafią też grzecznie leżeć wtulone w siebie ;) Zastanawiam się właśnie czy nie zaserwować im jeszcze jednego kolegi. Obecnie Maniek ma już ponad rok (od zakupu), a Tuptuś prawie 8 miesięcy (od zakupu) - boję się tylko żeby nie było jakichś wielkich wojen i żebym nie znalazł kiedyś najmłodszego poturbowanego czy pogryzionego. Kastracja jak dla mnie nie wchodzi w grę ponieważ boję się, że mogę którąkolwiek ze świnek stracić.


Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: 3 Swinia Tak Czy Nie?

Postautor: Guffi » 25 sierpnia 2010, 10:00

J3rzU pisze:Klatkę mają sporą 130x60.

Ooo, nie znam takiego rozmiaru, pokażesz?

Jeśli kupisz młodego świniaka, to zawsze jest ryzyko, że będzie to samiczka. Ty bez wprawionego oka u małej świnki możesz tego nie stwierdzić, a sprzedawca w zoologicznym jak wyczuje, że chcesz samczyka (albo się do tego przyznasz), to się nagle okaże, że każda świnka to samczyk...
W tak dużej klatce możesz mieć 3 świnki, ale jeśli okaże się to samiczka, a nie chcesz kastrować, no to trzeba rozdzielić, a do tego samce, które wyczują samicę mogą zacząć walczyć i to już nie na zasadzie doskakiwania, ale mogą się poważnie uszkodzić.

Ja mam 3 świnki: 2 samce i samicę, ale u mnie samce są wykastrowane. Akurat trafiłam na dobrego weterynarza, który twierdził, że kastracja świnek nie jest żadnym problemem i faktycznie żadnym problemem nie była. Ale niestety narkoza to zawsze ryzyko i nawet u większych zwierząt kończy się czasem śmiercią. Kastrowałam moje ponad 3 lata temu i teraz nie wiem, czy zaryzykowałabym tak drugi raz.


Awatar użytkownika
J3rzU
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 19:36
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Maniek, Tuptuś
Kontaktowanie:

Re: 3 Swinia Tak Czy Nie?

Postautor: J3rzU » 25 sierpnia 2010, 18:53

Ok Guffi, tutaj zdjęcie hacjendy moich chłopaków Obrazek ;)

Trochę się machnąłem bo zmierzyłem ją jeszcze raz i ma 120x60 :) Co do kupna świnki to interesuje mnie tylko samiec, w sklepie zoologicznym do którego chodzę mam zaufanie bo dwa razy chciałem chłopaka i dwa razy mi dali chłopaka (może to przypadek). Kastrować tak jak powiedziałem nie chcę i nie będę - boję się tylko, żeby młodszej świnki nie pogryzły i nie poturbowały.


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: 3 Swinia Tak Czy Nie?

Postautor: admin » 25 sierpnia 2010, 22:26

Warunki masz, więc czemu nie? :) Na pewno będzie im raźniej. Przejrzyj jeszcze poradniki na temat rozpoznawania płci (znajdziesz dużo zdjęć), by w razie czego choć częściowo skontrolować sprzedawcę. Możesz też rozważyć adopcję świnki. Jeśli się zdecydujesz, zapoznaj je na neutralnym gruncie. Świnki są jeszcze młode – myślę , że powinny zaakceptować kolegę.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas