Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Awanturnik

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Przekret
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 listopada 2017, 9:16
Kontaktowanie:

Awanturnik

Postautor: Przekret » 17 listopada 2017, 9:32

Hej. Jestem tu nowy i w zasadzie mam małe doświadczenie ze swinkami. Więc tak. Moja żona posiada świnkę od mniej więcej 2 lat. Zawsze była sama. Niecałe pół roku temu wzięliśmy ślub i co za tym idzie zacząłem się interesować tym stworzonkiem. 3 tygodnie temu dokupilem mu kolegę. Ogarnąłem wszystko razy 2. Poslanko miseczki wodopoj itd. Kupiłem tunel hamaczek i kilka innych bajerów by miały wszystko czego im trzeba. Codziennie dostają świeże warzywa owoce jak i sucha karmę. Klatki nie mierzyłem ale sporo ponad metr długości. Wszystko wymyte odkazone. Świnki także. I tutaj nasuwa się problem. Młody Tymoteusz cały czas fura (szczęka agresywnie zębami) na starszego Juliana. Starszy raczej spokojny. Mizia Tymka po uchu itd. Z tym że Tymon tak się rzuca że Julian w obronie dziabnal młodego po pyszczku zębami aż pojawiły się mini ranki. Gdy je rozdzielilem na karna kolonie do osobnych klatek panicznie piszcza za sobą i się szukają... Nie wiem czy dać im więcej czasu czy raczej zgody między nimi nie będzie? Help me! Wydaje mi się że wszystkie kłótnie powoduje Tymon...


Awatar użytkownika

Niunia Zoti :3
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 listopada 2017, 9:42
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Niunia
Kontaktowanie:

Re: Awanturnik

Postautor: Niunia Zoti :3 » 17 listopada 2017, 9:45

Może ma wściekliznę. Idź do weta bo ja chyba się nie znam

Nie najlepsza ale Demonica xP

Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Awanturnik

Postautor: Mańka912 » 17 listopada 2017, 9:58

Niunia Zoti :3 pisze:Może ma wściekliznę. Idź do weta bo ja chyba się nie znam

Jaka wsciekilzna :sleepy:
To normalne. Moje dwa chłopaki biją się ciągle, czasem częściej czasem rzadzej. Wydaje mi się że mały chce się po prostu pobawić a starszemu już się nie chce i dlatego wynikają takie rzeczy. Póki krew się nie leje nie powinno być źle


Niunia Zoti :3
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 listopada 2017, 9:42
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Niunia
Kontaktowanie:

Re: Awanturnik

Postautor: Niunia Zoti :3 » 17 listopada 2017, 10:39

Mańka912 pisze:
Niunia Zoti :3 pisze:Może ma wściekliznę. Idź do weta bo ja chyba się nie znam

Jaka wsciekilzna :sleepy:
To normalne. Moje dwa chłopaki biją się ciągle, czasem częściej czasem rzadzej. Wydaje mi się że mały chce się po prostu pobawić a starszemu już się nie chce i dlatego wynikają takie rzeczy. Póki krew się nie leje nie powinno być źle

o jeny no napisałam że się nieznam jprdl

Nie najlepsza ale Demonica xP

Przekret
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 listopada 2017, 9:16
Kontaktowanie:

Re: Awanturnik

Postautor: Przekret » 17 listopada 2017, 10:47

Prędzej ja wscieklizny się nabawie przy nich i zacznę drewno skrobac. W zasadzie to wygląda tak że starszy podchodzi a młody zaczyna furczec i kręcić sambe tyleczkiem. No ooo i wtedy albo zaraz się cofa i popiskuje albo chłopaki dają sobie po razie i każdy obrażony w swoim kącie siedzi. Dodam że starszy wydaje się być zazdrosny gdy je tarmosimy. Ostatnio żona glaskala młodego, starszy podszedł i młodego zrzucił. Żona twierdzi też że awanturuja się głównie gdy ja przychodzę do domu. Gdy mnie nie ma podobno jest spokój. Może młodszy czuje się mocny przy mnie i chce zdominować starszego xD

Co do krwi. Niby się nie leje ale młodszy za kozaczenie ma kilka sladow pod dolna warga po strzale starszego.


Eva21
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 11 listopada 2017, 0:51
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: Awanturnik

Postautor: Eva21 » 17 listopada 2017, 11:55

Ja też miałam taką sytuację gdy dokupiłam mojej Tosi koleżankę (bo wcześniejszą mi zdechla i nie chciałam aby była sama). Na początku jak ją wpuściłam cieszyłam się, że od razu młoda biega po klatce i zagląda wszędzie ale z dnia na dzień młodsza chciała pokazać kto tu rządzi i cały czas warczała na starszą, kręciła tyłkiem ( ja na to mówię terminator) i trwało to rochę czasu. W pewnym momencie chciałam ją oddać ale szybko ta myśl mi wyszła z głowy bo jak się bierze zwierzątko to trzeba być odpowiedzialnym i robić wszystko aby było dobrze. Bywało nieraz, że ta młodsza wchodziła przednimi łapkami na starszą, ale po pewnym czasie wszystko sie uspokoiło. Czytałam gdzieś, że jeżeli nie ma krwi to nie oddzielać świnki. Musisz dać mu trochę czasu, nowe otoczenie, nowa świnka musi do wszystkiego się przyzwyczaić. Nowa świnka chce pokazać drugiej, że ona tutaj chce rządzić a uwierz, że za jakiś czas będzie lepiej ja też tak miałam tylko że z samiczkami a teraz nawet śpią obok siebie ;)


Przekret
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 listopada 2017, 9:16
Kontaktowanie:

Re: Awanturnik

Postautor: Przekret » 17 listopada 2017, 12:24

Ok. A co z tymi śladami strupkami pod dolna waga? Na razie ignorować?


Eva21
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 11 listopada 2017, 0:51
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: Awanturnik

Postautor: Eva21 » 17 listopada 2017, 12:32

Przekret pisze:Ok. A co z tymi śladami strupkami pod dolna waga? Na razie ignorować?


Może ktoś kto miał już taką sytuację i jest bardziej doświadczony w tych sprawach napisze Ci więcej, bo ja nie miałam takiej sytuacji :confused: A krwi wgl nie było ?


Przekret
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 listopada 2017, 9:16
Kontaktowanie:

Re: Awanturnik

Postautor: Przekret » 17 listopada 2017, 13:31

Gdy to zobaczyłem to był już strup no i widzę że czasem pojawi się nowy. W zasadzie przez 3 tygodnie zdarzyły się 3. Więc średnio jedna spina na tydzień i strupek czyli jakąś krew musiał z siebie wylać.


Przekret
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 listopada 2017, 9:16
Kontaktowanie:

Re: Awanturnik

Postautor: Przekret » 17 listopada 2017, 13:33

Znaczy krew się nie lala. Ale troszkę musiał mieć pyszczek rozciety jeżeli jest strupek.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas