Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Odstraszanie świnki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
john_doe1010
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2017, 23:08
Kontaktowanie:

Re: Odstraszanie świnki

Postautor: john_doe1010 » 1 grudnia 2017, 21:59

Wow... widzę że całkiem niezła dyskusja się wywiązała. Dzięki za wszystkie rady :)
Spróbuje się odnieść do każdego wątku.

Na wstępie: mam 3 sztuki, dziewuchy. Jedna 2 lata (merino, ta żre moją pufę), druga ma 3 miesiące (rozeta, wariat i dzik na maxa), trzecia ma 1 miesiąc (podobno merino, ale powoli przestaję w to wierzyć).

W temacie cytrusów.
Daję rzadko, ale jak poczują pomarańcze to wiadomo co się dzieje... kłi, kłi... no i dam im kawałek :)

W temacie "wynieś pufkę".
Nie chce mi się już. To jest taka ratanowa pufka z IKEA. Każdy kto był, musiał się na nią natknąć (60 cm średnicy, 20 wysokości). Miałem przez 8 lat psa, i te pufki wkładałem na kanapę (prawie codziennie), bo pies tam qurde, się wykładał i zostawiał sierść etc... i już mi się nie chce ich (mam 2) wynosić czy wkładać gdzieś poza zasięg prosiaczków.

W temacie "zamknij klatkę"... moja żona się nie zgodzi, zresztą ja też nie mam serca... niech sobie latają, przynajmniej w nocy spokój :)

W temacie "srają i sikają wszędzie"
Okazuje się, przynajmniej u nas, że świnki to całkiem czyste zwierzątka. Nie srają wszędzie. Srają zazwyczaj w klatce i w miejscu "X" koło grzejnika gdzie lubieją przebywać, i chyba nie chce im się wracać na jedyneczkę lub dwójkę. Tam mają "matkę" którą żona wymienia jak potrzeba. Wiadomo, zdarzają się incydenty że siknie na mnie, ale to chyba ze szczęścia :)

W temacie patyków/gałęzi... mam z własnej działki (jabłoń)

Podsumowując, żre moją pufkę ta najstarsza. Wcześniej tego nie robiła, więc może faktycznie coś z zębami.
Biorę jeszcze pod uwagę to, że ta rozeta (wariat), namawia ją do złych rzeczy :) Ona zaburzyła dotychczasowy ład. Potem zjawiła się ta najmłodsza. Ona jest jednak za młoda na takie ambitne pomysły.

Zbadam te zęby i wezmę to na przeczekanie, może jej się znudzi.

Dzięki


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Odstraszanie świnki

Postautor: Ptyś i ... » 1 grudnia 2017, 23:04

Dzięki Dona. Myślę, że to będzie idealne. :DTylko teraz czy ktoś wie coś na temat czy sacharoza i glukoza są neutralne dla świnki morskiej?

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Odstraszanie świnki

Postautor: Misia123 » 2 grudnia 2017, 19:50

Ja w kojcu mam gumoleum. Tak takie do wykładnia podłogi. To oczywiście guma więc kładę na to kocyk, kupiłam kilka mięciutkich materiałów. Świnka ma też legowisko. Metoda wydaje mi się idealna bo mocz nie przecieka do podłogi.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Odstraszanie świnki

Postautor: Ptyś i ... » 2 grudnia 2017, 20:20

Lepiej odpowiedz na mój ostatni temat bo to ważne. Decyzja zapadła, że najlepiej ten kocyk.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas