Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie świnki morskiej

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie świnki morskiej

Postautor: Darom » 10 grudnia 2017, 16:55

Chciałem się Was zapytać o pewną rzecz. Mianowicie zastanawia mnie pewna rzecz związana z tym, że w czasie gdy biorę świnkę na łóżko swoje żeby sobie z nią poleżeć i pogłaskać to po dłuższym czasie świnka się na mnie patrzy i po chwili wyjmuje sobie z pupy swojej kupkę. Przeważnie jak wyjmuje kupę to ją zjada patrząc się na mnie. Potem wyjmuje sobie kolejną kupę i też zjada patrząc się na mnie. Zdarzyło się też, że wyjęła sobie kupę i rzuciła swoją kupę na moją poduszkę. Takie zachowanie występuje tylko wtedy gdy biorę świnkę pogłaskać na łóżko i kładę ją na kołdrze albo na poduszce. Czasem jest tak, że wpatruje się we mnie przez chwilę i po czym wyjmuje sobie kupę i zjada patrząc się na mnie. Nie wiem co o tym zachowaniu myśleć. Czy świnka coś mi chce powiedzieć przez to zachowanie ? Czy ktoś może mi coś doradzić w tej sprawie ? Czy Wasze świnki też tak robią przy Was ?
W klatce jak jest świnka to takie zachowanie w ogóle nie występuje.
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2017, 17:24 przez Darom, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej

Postautor: Kluzka » 10 grudnia 2017, 17:07

Tak, chce ci przekazać, że własnie zjada swoje cekotrofy :D
Normalna rzecz, i mógłbyś zacząć się martwić, gdyby tego nie robiła.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej

Postautor: Darom » 10 grudnia 2017, 17:22

Ale pytanie dlaczego to robi akurat wtedy, kiedy biorę ją pogłaskać na łóżko ?
A np. Jak biorę inną świnkę na łóżko to ta tak nie robi. Za to chodzi po łóżku i trze tyłkiem wydzielając smrodki swoje.


Awatar użytkownika
Świnkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 3 grudnia 2017, 12:27
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Świnki morskie: Leoś, Lucjan
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej

Postautor: Świnkomaniaczka » 10 grudnia 2017, 17:29

Może po prostu uznaje, że czuje się bezpiecznie I to odpowiedni moment :)

Daj jeść! - zapewne to bym usłyszała, jakbym rozumiała świnkowy. :kiss:

https://swinkimorskiell.blogspot.com/ < nowy post!!

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej

Postautor: ahimsa » 10 grudnia 2017, 18:00

A może chce sobie coś przekąsić... Czy jak jest inne jedzonko to też preferuje własne wyroby, czy zjada to, co jest akurat na poduszce?
U mnie jak Bursztynek robi kupkę (czasem sobie zje) to to odbieram, że chce czując się dobrze mieć jeszcze dla większego komfortu własny zapaszek wokół. :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas