Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka na wybiegu szuka klatki i chce się do niej za wszelką cenę dostać pomocy...

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
wilczek
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2 grudnia 2016, 11:04
Kontaktowanie:

Świnka na wybiegu szuka klatki i chce się do niej za wszelką cenę dostać pomocy...

Postautor: wilczek » 12 grudnia 2017, 8:31

Hej jak w temacie moja świnka morska ma ponad rok jest to samiec jest sam w klatce czuje się swobodnie wykonuje sztuczki potrafi na komendę obracać się wokół własnej osi podaje łapki, ale na wybiegu panicznie szuka klatki.....dopóki zachęcam go pietruszka to owszem chodzi i rusza się wystarczy ze zabraknie smakołyków rozgląda się i szuka klatki jak już do niej dotrze to jeżeli jest otwarta to wskoczy do środka jak jest zamknięta to gryzie pręty i się denerwuje.. Jak zachęcić świnkę do samodzielnego zwiedzania, poznawania otoczenia????


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Lara1234
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 marca 2017, 17:20
Świnki morskie: Florka, Wisienka
Kontaktowanie:

Re: Świnka na wybiegu szuka klatki i chce się do niej za wszelką cenę dostać pomocy...

Postautor: Lara1234 » 12 grudnia 2017, 13:09

A czy masz na podłodze dywan, czy może masz panele lub płytki? Moje świnki kiedyś panicznie bały się zimnej i śliskiej powierzchni, gdy położyłam dywan wszystko było ok.

PS: Możesz postawić jej na podłodze domek gdzie będzie mogła się schować, wtedy może nie będzie aż tak chciała biec do klatki :) Ja tak miałam, gdy oswajałam świnkę w jej nowym domu (Znaczy u mnie).


wilczek
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2 grudnia 2016, 11:04
Kontaktowanie:

Re: Świnka na wybiegu szuka klatki i chce się do niej za wszelką cenę dostać pomocy...

Postautor: wilczek » 13 grudnia 2017, 8:05

Hej mam kafelki ale kładę ją na kocu do tej pory chodziła tylko po kocu na kafelki nie wchodziła teraz jest tak że dopóki siedzę na podłodze i są smakołyki to chodzi za jedzonkiem jak jedzonko się kończy to szuka klatki. do tej pory dochodził do granicy koca i na kafelki nie wchodził tylko siedział na kocu a teraz jest przyczajka popiskiwanie i sprint do klatki jak jest otwarta to wskakuje mało łapek sobie nie połamie byle się dostać bardzo nerwoow a jezeli klatka jest zamknięta do gryzie pręty albo ucieka pod komodę która stoi obok klatki. co o tym sądzicie??


Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Świnka na wybiegu szuka klatki i chce się do niej za wszelką cenę dostać pomocy...

Postautor: Misia123 » 13 grudnia 2017, 16:33

Niestety nie wiem jak rozwiązać twój problem ale coś innego mnie zainteresowało. Jak nauczyłaś świnkę takich fajnych sztuczek?! :shock: Zachwyciło mnie to bo patrząc na mojego prosiaka to umie tylko spać i jeść :/


Awatar użytkownika
Lara1234
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 marca 2017, 17:20
Świnki morskie: Florka, Wisienka
Kontaktowanie:

Re: Świnka na wybiegu szuka klatki i chce się do niej za wszelką cenę dostać pomocy...

Postautor: Lara1234 » 13 grudnia 2017, 17:10

Koc, a dywan to dwie inne rzeczy. Spróbuj z dywanem, i możesz też jak już pisałam postawić domek gdzie będzie się bezpieczniej czuła, i sama zdecyduje kiedy zechce z domku wyjść...


wilczek
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2 grudnia 2016, 11:04
Kontaktowanie:

Re: Świnka na wybiegu szuka klatki i chce się do niej za wszelką cenę dostać pomocy...

Postautor: wilczek » 13 grudnia 2017, 18:06

Codziennie rano podaje je zieleninke marchewkę pietruszkę itd..robiłem nad nią kulka aż po paru miesiącach załapała że jak zrobi obrót to dostanie np.pietruszkę trwalo to pare miesięcy tak samo z łapka pukalem palcem w swoja dłoń aż zalapala ze jak poloży lapke na mojej dloni dostanie smakolyk. Podkreślam trwalo to kilka miesięcy. A wasze prosie jak zachowują sie na wybiegu chodzą swobodnie czy tez sa przestraszone? Macie dwie świnki czy jedna jak ja?


Rozi
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 12:12
Świnki morskie: Pusia
Kontaktowanie:

Re: Świnka na wybiegu szuka klatki i chce się do niej za wszelką cenę dostać pomocy...

Postautor: Rozi » 17 lutego 2018, 14:08

Nic na siłę!
Jeśli będziesz go do tego zmuszać, nie będzie miał czasu oswoić się z otoczeniem! Mojej śwince przeszło to dopiero po kilkunastu miesiącach!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości

  • Dołącz do nas