Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnko powiedz mi co ci nie pasuje?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Świnko powiedz mi co ci nie pasuje?

Postautor: siemaneczkooo » 17 grudnia 2017, 17:49

Zacznę od początku, postaram się bardzo skrócić . Kupiłam świnkę , kilka dni później dokupiłam druga. Poznały się i wszystko było super - naprawdę bardzo się polubiły. Niestety jedna ze świnek bardzo szybko i nagle od nas odeszła - okazało się wrodzona wada serca :(. Wiec świnka została sama i tym razem postanowiłam zaadoptować jej przyjaciela-Pani od której brałam świnkę okazało się ze ma dwóch braci „na wydaniu” , pomyślałam szkoda ich rozdzielać a ze mam czas i warunki żeby zająć się trzema to czego nie ! I tak oto mam 3 kochane prosiaczki w domu :) łączenie ich jak za pierwszym razem wszystko zgodnie „z zasadami” wydawało się ze wsyztsko ok przez ponad tydzień bawiły się ze sobą, spały razem, jadły z jednej miski , gdy były wyciągane do mnie na kolana siedziały wszystkie trzy przytulone do siebie-perfekcyjnie! Niestety jakieś 2,3 dni temu mojej pierwszej śwince coś „odbiło” strasznie zaczepia głównie jednego z braci strzelają zębami i dochodzi nawet do ataków ! Krew się nie leje co prawda ale robi się groźnie naprawdę ! Narazie siedzi w osobnej klatce i spotykają się tylko na neutralnym gruncie choć i tam dochodzi do potyczek ... co robić ? Nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem :sad: czekam na rady ! ;)


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Świnko powiedz mi co ci nie pasuje?

Postautor: Moreni » 17 grudnia 2017, 21:56

Rozumiem, że wszystkie trzy świnki to chłopcy?
Niepotrzebnie ich rozdzielałaś moim zdaniem, teraz za każdym razem na wybiegu będą całą dramę zaczynać od nowa. W tym momencie chyba najlepiej byłoby wynieść agresora na tydzień, dwa do innego pokoju, żeby nie widział reszty świnek i zatęsknił, a potem zacząć łączenie zgodnie z zasadami, do skutku.


siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Świnko powiedz mi co ci nie pasuje?

Postautor: siemaneczkooo » 17 grudnia 2017, 21:58

Moreni pisze:Rozumiem, że wszystkie trzy świnki to chłopcy?
Niepotrzebnie ich rozdzielałaś moim zdaniem, teraz za każdym razem na wybiegu będą całą dramę zaczynać od nowa. W tym momencie chyba najlepiej byłoby wynieść agresora na tydzień, dwa do innego pokoju, żeby nie widział reszty świnek i zatęsknił, a potem zacząć łączenie zgodnie z zasadami, do skutku.



Tak tak wszystkie świnki to chłopcy :)
No to jest jakiś sposób , spróbuje i tego :) dzięki !



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

  • Dołącz do nas