Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z łączeniem świnek morskich

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Wixon103
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 0:57
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Tosia i Wiwi
Kontaktowanie:

Problem z łączeniem świnek morskich

Postautor: Wixon103 » 23 grudnia 2017, 19:39

Witajcie. :)
Potrzebuję Waszej pomocy. Wczoraj adoptowałam Wiwi, miesięczną świnkę. Jest świetnie wychowana, nie gryzie, jest bardzo odważna, energiczna i odkrywcza. Od roku posiadam jednak Tosię, która ma delikatnie ponad rok. Tosia jest płochliwa, nie do końca ufna ale lubi sobie leżeć ze mną. Wczoraj wieczorem położyłam je na neutralnym terenie - w dużym pokoju. Na początku Tosia lizała małą, było wszystko w porządku. Na wybiegu były 3h. Stwierdziłam, że skoro tak dobrze się dogadują, to włożę je do klatki (wyczyszczona, przemeblowana). Problem zaczął się gdy wstawiłam dwa domki i Tosia przeganiała małą z jednego do drugiego i na odwrót. Tosia delikatnie gryzła małą. Dziewczyny na noc rozdzieliłam, bo bałam się że zrobią sobie krzywdę. Dzisiaj od rana są na kocu w dużym pokoju. Jedzą z jednej miski, ale Tosia czasem się wkurza i delikatnie łapie małą zębami a ta odskakuje. Nie boi się Tosi, jednak trochę się niepokoję, gdyż Wiwi jest bardzo przyjacielska i potrzebuje przytulić się do niej. Dziewczyny coraz lepiej się dogadują, ale martwi mnie to delikatne podgryzanie. Proszę Was o radę, co mogę dalej zrobić? Rodzice mówią że to kwestia czasu, a Wy jak myślicie? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika

Lavena
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 października 2017, 20:00
Świnki morskie: Cookie, Oreo, Nutella i [*] Ariana [*]
Kontaktowanie:

Re: Problem z łączeniem świnek morskich

Postautor: Lavena » 4 stycznia 2018, 20:52

Sama mam identyczny problem z tym że mam 3 świnki i u mnie dochodzi do prawdziwych walk w których leje się krew (zazwyczaj moja). Lekkie podgryzanie to nic takiego. Świnki muszą ustalić hierarchię i nie zawsze jest to książkowe 20 minut. Gdy dojdzie do obnażania zębów i zadzierania nosa jedna ze świnek musi się zdecydować na okazanie uległości (albo odchodzą albo schylają nos) bo inaczej dojdzie do walki. Rozdzielaj je dopiero gdy nie będzie to lekkie szturchanie a zażarta walka w której w grę wchodzą zęby i krew a świnki są taką jedną kulką nerwów najlepiej kocem albo czymś je odgrodź np. książką. Jeśli nic nie masz pod ręką to prawdopodobnie musisz się poświęcić zanim zrobią sobie krzywdę (bo gryzą już na łeb na szyję. Mojej rozgryzła ucho na wylot i rozdarła policzek D;) i włożyć między nie rękę. Tobie zrobią o wiele mniej niż sobie a poza tym przypadkiem. No wiesz nikt nie gryzie rąk karmiciela :D



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas