Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pierwsze łączenie czy oswajanie?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Brigantia
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 18:46
Kontaktowanie:

Pierwsze łączenie czy oswajanie?

Postautor: Brigantia » 28 grudnia 2017, 10:45

Zamierzam kupić swojemu Fifkowi kolegę. Fifek ma 2 miesiące a kolega ponoć 5 miesięcy.

Dobrze się przygotowałam jeśli chodzi o łączenie(teoretycznie). Fifek jest ze mną od półtora tygodnia i wciąż jest niepewny. Czasem jakieś moje ruchy go przestraszą, boi się jeść w mojej obecności, ale chyba lubi przebywać na kolanach, bo aż wesoło podskakuje. Je też z ręki.

W związku z tym mam problem, bo nie wiem, co najpierw zrobić. 1.Czy poczekać jeszcze i dalej oswajać Fifka, 2.czy kupić nowego kolegę i od razu rozpocząć łączenie dwóch samców, 3.czy najpierw oswoić nowego a dopiero później łączyć samce?


Awatar użytkownika

Brigantia
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze łączenie czy oswajanie?

Postautor: Brigantia » 30 grudnia 2017, 21:57

Halo, jest tu ktoś na tyle mądry? Zna ktoś odpowiedź?


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze łączenie czy oswajanie?

Postautor: Ptyś i ... » 30 grudnia 2017, 22:23

Nie wiem czy się pogryza. Jeśli tak to dobrze kupić drugą klatke by kazdy mial swoja posesje, a wybieg wspolny do zabaw i rozmow. Jeśli chodzi o oswajanie to możesz obie wziąć na kolana. Koledzy z gatunku mniej się boją niż same z gigantem.
O ich łączenie możesz tak, że na neutralnym wybiegu mozesz je puscic. Jak chcesz jakies warzywka i sianko rozrzucic.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas