Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak oswoic 2 male dzikuski

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Majzner
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 12:13
Kontaktowanie:

Jak oswoic 2 male dzikuski

Postautor: Majzner » 17 stycznia 2018, 12:24

Z racji tego, ze jest to moj pierwszy post na forum, to chialem wszystkich przywitac :-)

Mam do Was takie pytanie. Jestem wlascicielem 2 swinek morskich (samice) ktore maja rok (a u mnie sa okolo 8 miesiecy). Probowalem je oswajac dajac im jedzenie z reki, mowiac do nich oraz chcialem zeby wyszly na wybieg. Mimo tych prob i uplywu czasu swinki sa caly czas bardzo plochliwe... Jedzenie z reki biora niechetnie, boja sie wychodzic na wybieg (ten "wybieg" to po prostu otwarta klatka, ktora stawiam na ziemi + drewniana, solidna drabinka).

Czytalem, ze nie mozna brac swinek na rece na sile - i juz po prostu nie wiem co robic :( Prosze o Wasze porady jak oswoic te male dzikuski.


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Jak oswoic 2 male dzikuski

Postautor: pimproczek » 10 marca 2018, 22:49

ja bym jednak spróbowała brać je często na ręce aby się oswoiły ja również mam świnka który przez pierwszy rok był bardzo płochliwy i gdy tylko coś blisko niego się ruszyło od razu biegł daleko jak szalony ale teraz lubi się przytulać i uwielbia być głaskanym.



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas