Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

kiedy dokupic kompana do 2 letniej swinki?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
mikii144
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 20:02
Kontaktowanie:

kiedy dokupic kompana do 2 letniej swinki?

Postautor: mikii144 » 17 stycznia 2018, 20:09

Hej:)

Jutro zamierzam adoptowac 2-letnią świnkę morską (dziewczynka). Właściciele chcą ją oddać, gdyż kupili psa, który jej nie akceptuje. Świnka do tej pory mieszkała sama, jednna mam warunki i dużą klatkę, żeby dokupić jej kompana. I teraz moje pytanie jest, czy lepiej dokupić drugą świnkę już jutro, żeby obie poznały się na neutralnym gruncie, czy poczekac kilka tygodni, aż pierwsza się przyzwyczai i wtey mysleć o zakupie kolejnej, czy może nie jest dobrym pomysłem dokupowanie kompana do 2 letniej swinki?
Pan w sklepie zoologicznym powiedzail, ze 2 letnia swinka jest za "stara" na dołączanie do niej innej, że będzie gryzła mniejszą świnkę, jednak chciałabym zasięgnąć opini jeszcze kogoś innego :)


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: kiedy dokupic kompana do 2 letniej swinki?

Postautor: pimproczek » 3 kwietnia 2018, 15:26

Ten gość z zoologicznego źle ci powiedział ja połączyłam moją świnkę która na pewno była starsza niż dwu letnia dwa razy z inną świnką i nigdy się nie gryzły tylko może kiedy się kłóciły gdy dawałam im wodę ale nie gryzły się do krwi. Szczerze mówiąc to na początku pomyślałam że lepiej od razu dokupić drugą swinkę bo myslałam że ta pierwsza świnka jest już jakiś czas u ciebie ale skoro dopiero będziesz ją adoptować to moze lepiej najpierw niech ta pierwsza się do ciebie przyzwyczai i dopiero potem dokup drugą.

Mam nadzieję że pomogłam



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas