Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

kiedy dokupic kompana do 2 letniej swinki?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
mikii144
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 20:02
Kontaktowanie:

kiedy dokupic kompana do 2 letniej swinki?

Postautor: mikii144 » 17 stycznia 2018, 20:11

Hej:)

Jutro zamierzam adoptowac 2-letnią świnkę morską (dziewczynka). Właściciele chcą ją oddać, gdyż kupili psa, który jej nie akceptuje. Świnka do tej pory mieszkała sama, jednna mam warunki i dużą klatkę, żeby dokupić jej kompana. I teraz moje pytanie jest, czy lepiej dokupić drugą świnkę już jutro, żeby obie poznały się na neutralnym gruncie, czy poczekac kilka tygodni, aż pierwsza się przyzwyczai i wtey mysleć o zakupie kolejnej, czy może nie jest dobrym pomysłem dokupowanie kompana do 2 letniej swinki?
Pan w sklepie zoologicznym powiedzail, ze 2 letnia swinka jest za "stara" na dołączanie do niej innej, że będzie gryzła mniejszą świnkę, jednak chciałabym zasięgnąć opini jeszcze kogoś innego :)


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: kiedy dokupic kompana do 2 letniej swinki?

Postautor: Caviova » 17 stycznia 2018, 20:35

Moim zdaniem lepiej byłoby, gdyby druga świnka była w domu już jutro, gdyż obie, zestresowane zmianą otoczenia i ogólnie całą sytuacją, będą szukały w sobie wsparcia, przez co nawiążą lepszą relacje. :) Druga rzecz to właśnie to, że żadna nie będzie na "swoim" terenie.
Jednak możesz również najpierw wziąć jedną a później drugą, też powinny się dogadać. Tylko może być problem ze zbyt dużą dominacją przez pierwszą świnkę, która poczuje się u Ciebie już bardziej pewnie. Ale też tak być nie musi. Wszystko zależy od charakterów wieprzków. :D

Ps. Drugą świnkę również polecam nabyć poprzez adopcję/kupno z zarejestrowanej hodowli. Odradzam zoologiczne.
I oczywiście obie muszą być tej samej płci, bądź jedna wykastrowana.


mikii144
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 20:02
Kontaktowanie:

Re: kiedy dokupic kompana do 2 letniej swinki?

Postautor: mikii144 » 17 stycznia 2018, 21:25

hmm myslę, ze jadnak łatwiej mi będzie, gdy świnkę wezmę jutro, a kolejną adoptuję w ciągu kilku tygodni. Mam nadzieję, że to się uda, gdyż nie mam miejsca na 2 ogromne klatki:) Boję się tylko reakcji świnki, która cale zycie była samotna, w klatce, prawdopodobnie właściciele nie wypuszczali jej poza klatkę. Też obawiam się trochę jak ona zareaguje na nas i na naszego chomika, ale mam nadzieję, że będzie ok:)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas