Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Niewychowana i agresywna świnka :( co robić !?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Niewychowana i agresywna świnka :( co robić !?

Postautor: siemaneczkooo » 22 stycznia 2018, 15:49

Mam 3 chłopaków ale niestety jeden z nich-Antek odstaje od grupy ... nie dość ze jest agresywny w stosunku do kolegów to jeszcze gryzie mnie ... nie wiem co robić , ciagle kłótnie w klatce co prawda krew się nie leje ale dwie pozostałe świnki są normalnie zastraszone - przez agresywne zachowanie Antka tamte świnki po prostu zdziczały ... dlatego narazie zostały oddzielone ale nie mam pojęcia co dalej robić:( jak wychować takiego niegrzecznego swiniaczka ? :sad:
Dodam ze był taki od początku - a nawet jeszcze bardziej dziki , ani nie jest straszony , ma wsyztsko co potrzeba - No u mnie ma jak w raju ale jednak chciałabym żeby był nieco milszy dla kolegów No i dla mnie - chcoiaz żeby nie gryzł bo boje sie go wyciągać z klatki coraz bardziej !


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Niewychowana i agresywna świnka :( co robić !?

Postautor: pimproczek » 10 marca 2018, 22:43

wydaje mi się że może powinnaś spędzać z tym świnkiem trochę więcej czasu aby się do ciebie przyzwyczaił i zrozumiał że nic mu u ciebie nie grozi.


mysiapysia
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2018, 23:39
Kontaktowanie:

Re: Niewychowana i agresywna świnka :( co robić !?

Postautor: mysiapysia » 19 kwietnia 2018, 0:18

hej, zachęcam do przeczytania mojego posta u mnie podobnie tylko mam 2 samiczki, ale chyba problem jest ten sam:(

https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 79#p173707

daj proszę znać czy zachowania u Twojej nerwowej świnki pokrywają się z zachowaniami mojej świnki opisanymi w powyższym poście
pozdrawiam serdecznie


Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Niewychowana i agresywna świnka :( co robić !?

Postautor: Sammy&Lucky » 19 kwietnia 2018, 11:20

Jakiego rozmiaru jest klatka? 2 chłopców potrzebuje około 140cm. 3 by potrzebowało jeszcze więcej ale 3 chłopców są bardzo niespotykane, właśnie z powodu kłótni.
2 co się lubią zostaw w klatce a tego przenieś do innej. Możesz spróbować z inna świnka czy się zaprzyjaźni, najlepiej dziewczynka ale najpierw musi być wykastrowany. Po kastracji musisz czekać 6-8 tygodni zanim zapoznasz go z samiczka żeby nie zaszła w ciąże.

To nie chodzi o to ze on jest „niewychowany” lub „niegrzeczny” to po prostu natura świnek. Biedny jest napewno przestraszony i próbuje tylko znaleźć miejsce dla siebie. Mieszkanie w klatce z 2 chłopcami napewno bardzo go stresuje.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas