Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łącznie świnek morskich.

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
niebieskasciana
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 stycznia 2018, 11:05
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontaktowanie:

Łącznie świnek morskich.

Postautor: niebieskasciana » 25 stycznia 2018, 23:49

Temat rzeka, jednak po długich poszukiwaniach nie znalazłam niestety odpowiedzi w pełni mnie satysfakcjonującej. Co łączenie to inne problemy.

Dwa tygodnie temu przygarnęłam dwumiesięczną samiczkę skinny. Jest pyskata, głośna i urocza. Zdążyłyśmy się już trochę polubić. Lubi rozkładać się na moim brzuchu pod swetrem, "mruczy" jak ją miziam i rano krzyczy tak długo, aż się do niej nie odezwę. Nie wiem, być może chodzi o coś innego, ale z tego co wyczytałam tutaj na forum są to przejawy sympatii. Trzy dni temu zakupiłam drugą świnkę, zwyczajną samiczkę (puchacz), która ma trzy miesiące. Przeczytałam dużo poradników jak powinno wyglądać łączenie świnek. Pierwszej nocy postawiłam im klatki koło siebie, żeby mogły zapoznać się ze swoim zapachem. Na drugi dzień zrobiłam wybieg, na którym rozłożyłam sałatę, ogórka i marchewkę. Początek przebiegł normalnie. Jednak po jakimś czasie Skinny była przerażona nową towarzyszką. Są podobnej wielkości, z tą różnicą, że jedna ma sierść i wydaje się być troszeczkę większa. Puchacz nie wykazuje agresji w stosunku do Skinny. Widać, że chce się z nią pobawić, poprzytulać, ale Skinny staje w bezruchu i płacze. Puchacz liże ją po "strefie intymnej" (nie wiem jak mam to nazwać, aby nie brzmiało wulgarnie :c). Kiedy są w osobnych klatkach ciągle sobie "rozmawiają". Skinny biega po klatce, skacze, je, a Puchacz z drugiej klatki ciągle ją obserwuje. Martwię się tym, dlatego postanowiłam napisać post tutaj. Bardzo proszę Was o pomoc! Będę ogromnie wdzięczna.

Pozdrawiam wszystkich :3


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Łącznie świnek morskich.

Postautor: pimproczek » 13 marca 2018, 18:38

ja rok temu łączyłam mojego świnka z nową świnką przez dwa dni ganiały się po klatce i nowa świnka była przestraszona ale teraz jest już dobrze po kilku dniach świnki powinny się do siebie przyzwyczaić i wszystko bedzie dobrze


Brigantia
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Łącznie świnek morskich.

Postautor: Brigantia » 13 marca 2018, 23:48

Ja z moimi samcami miałam podobnie. Chociaż minęło sporo czasu odkąd przygarnęłam młodszego (ponad miesiąc na pewno), to starszy nadal liże młodszego po strefach intymnych, ale w moim przypadku różnią się wiekiem (dorosły i dziecko). Chyba tylko czas jest w stanie rozwiązać ten problem.


pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Łącznie świnek morskich.

Postautor: pimproczek » 15 marca 2018, 20:20

penie tak moje prosiaczki również różniły się wiekiem świnek miał 2 i pół roku a świnka 9 miesięcy lecz możliwe że twoje są o większej różnicy wieku



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas