Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nietypowe zachowanie świnki :p

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Kapi
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 lutego 2018, 8:59
Kontaktowanie:

Nietypowe zachowanie świnki :p

Postautor: Kapi » 2 lutego 2018, 9:29

Cześć, od paru dni jestem właścicielem świnki morskiej krótkowłosej.
Kupiłem jej oczywiście klatkę i wszystkie potrzebne akcesoria (dodam że jest to samica)
Problem zaczyna się tu kiedy biorę ją na rękę najpierw wydaję odgłosy, no właśnie... Jest to dziwny odgłos. Wydaje mi się
że jest to odgłos cichego gruchania lub klekotania zębami, natomiast wczoraj (dzisiaj to samo) zdarzyła mi się sytuacja że świnka złapała mnie tak mocno ząbkami że przegryzła mi skórę... Dzisiaj już nie tak mocno.
Dodatkowo przedwczoraj zesikała mi się na rękę.
Głaskam ją po nosku do głowy, od głowy do tułowia (nie na zadku) i trochę po bokach wtedy zaczyna to robić..
Dlatego zwracam się do was, czy jest to normalne? Prosiłbym również o podstawowe rady.
Mogę jeszcze dodać że jak mnie widzi to ucieka do domku ale czytałem że to raczej normalne na początku.
Aha i jeszcze jedno, na głowie ma wicherki przez co ma kawałek łysy, czy jest to również normalne?
Czytałem o łysinie dlatego pytam
Z góry dzięki za odpowiedź ;)


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Nietypowe zachowanie świnki :p

Postautor: Caviova » 2 lutego 2018, 19:21

Tak, wicherki na głowie są jak najbardziej normalne. :D O ile się nie powiększają ani nic, to wszystko jest w normie.
Co do podgryzania i dźwięków przy tym wydawanych: może jest to kwestia tego, że głaszczesz ją za mocno/nie tak jak ona chce? :lol: Spróbuj zmienić metodę "głasków" i zobacz jak zareaguje. Ewentualnie może źle ją wyjmujesz z klatki? Poniżej przydatny link o poprawnym chwytaniu prosiaków:
http://swinkimorskie.com.pl/jak-brac-na ... ke-morska/
Jest jeszcze inna opcja, że świnka jest do Ciebie nie przyzwyczajona po prostu i stąd to zachowanie. Od kiedy ją masz?

I teraz najważniejsza sprawa: jako, iż świnki morskie są silnie stadne, Twoja samiczka m u s i mieć towarzysza tej samej płci/wykastrowanego. Najlepiej brać wieprzki z SPŚM lub z zarejestrowanych hodowli, nigdy z zoologicznych (choć podejrzewam, że Twoja kawia jest właśnie stamtąd. Jest to powszechny, lecz bardzo poważny błąd - w ten sposób napędzamy pseudohodowle, zwierzęta często są chore, ze "związków" kazirodczych, co skutkuje licznymi wadami genetycznymi itp.).


Kapi
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 lutego 2018, 8:59
Kontaktowanie:

Re: Nietypowe zachowanie świnki :p

Postautor: Kapi » 3 lutego 2018, 9:24

Jeszcze jedna sprawa, czemu ona tak mocno gryzie? :/ wszędzie czytam że gryzie z wyczuciem itp. a moja jak chwyci to już nie puści :P


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Nietypowe zachowanie świnki :p

Postautor: Kluzka » 3 lutego 2018, 14:04

Boi się. Jest nieoswojona i przerażona. Prawdopodobnie nigdy się nie oswoi, jeśli będzie żyć sama. Przemyśl adopcję drugiej świnki.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas