Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

samiec i samica - osobne klatki - ale czy w jednym pokoju??

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
samar88
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2018, 21:52
Kontaktowanie:

samiec i samica - osobne klatki - ale czy w jednym pokoju??

Postautor: samar88 » 24 marca 2018, 22:05

Witam,

nigdzie nie mogę doszukać się informacji czy trzymanie świnek obojga płci w osobnych klatkach, ale za to w jednym pokoju niesie za sobą jakieś negatywne konsekwencje? Typu nadmierne wydzielanie zapachu przez samca czy kwiczenie itp kiedy czuje, że samica ma ruję...?

Pozdrawiam!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: samiec i samica - osobne klatki - ale czy w jednym pokoju??

Postautor: ita79 » 25 marca 2018, 5:32

to raczej pewne, że samiec wyczuje samiczkę i będzie tarł kraty aż zęby całkiem zetrze ;) . Samica też będzie chętniej chciała się wydostać jak będzie wiedziała że jest do kogo. Z tym , że zwierzęta mają węch nieporównywalnie lepszy od naszego i inne pomieszczenie chyba niewiele pomoże (chyba że na innym piętrze i cały czas dość szczelnie zamknięte) . Ja ze swojej strony bardzo polecam kastrację samca (mój ją przeszedł). Moja parka mieszka sobie razem, szczęśliwie. Samczyk nadal wyczuwa rujkę, nawet gania za samiczką i próbuje kopulować .. a ja mogę spokojnie pozwolić im na "naturalne zachowania" wiedząc że nie będzie z tego "dzieci" :) .


Awatar użytkownika
CaviaNilaiLusia
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 8 stycznia 2018, 12:06
Świnki morskie: Lusia, Nila, Łatka, Lily, Dyzio, Maksio
Kontaktowanie:

Re: samiec i samica - osobne klatki - ale czy w jednym pokoju??

Postautor: CaviaNilaiLusia » 15 maja 2018, 17:04

Można trzymać je w tym samym pokoju-bo czemu nie? Tylko wiedz, że świnki osobno będą bardzo smutne, więc będą za sobą piszczeć i będzie dużo hałasu. Jeżeli nie masz jeszcze świnek, po prostu weź dwie samiczki lub dwóch samców- tak będzie najlepiej ;)

:naughty: :tooth:


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas