Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka zjada podkłady (pieluchy).

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
DevilQueen
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwietnia 2018, 19:29
Kontaktowanie:

Świnka zjada podkłady (pieluchy).

Postautor: DevilQueen » 3 kwietnia 2018, 19:51

Cześć! Mam dwie świnki. Klatka jest spora i ma 90x60cm, dlatego jest wyścielona podkładami (pieluchami) dla szczeniąt i na to vet bed. Świnki mam od stycznia i od jakiegoś czasu zjadają te podkłady. Kupiłam im wapienko, kolby, gałązki itp. mimo że od zawsze jestem przeciwniczką tego a zwłaszcza kolb, ponieważ słyszałam, że są niezdrowe. Postanowiłam jednak, że im dam te "specjały", bo chyba jednak są lepsze od papieru i plastiku z którego są te podkłady. Jedna ze świnek już tak nie zjada tego podkładu, ale druga niestety dalej. Próbowałam już wielu rzeczy, ale dalej nie działają na tą jedną. Co powinnam zrobić?


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Świnka zjada podkłady (pieluchy).

Postautor: pimproczek » 17 kwietnia 2018, 18:48

może powinnaś nie używać już tych podkładów a raczej czegoś innego np.trocin lub ja u swoich świnek mam takie jakby kolbki z drewna które gdy się je zmoczy to się rozwalają na allegro są takie dobre i są dla kotów ale u świnek też się sprawdza a ta ściółka nazywa się '' kicia''


Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Świnka zjada podkłady (pieluchy).

Postautor: Sammy&Lucky » 17 kwietnia 2018, 21:05

Przestań używać te podkłady zanim świnka gdzieś utkną i się coś zablokuje.

Pod vet bed możesz kłaść zwykle ręczniki.
Daj im dużo siana żeby miały coś innego do gryzienia.
Ja bym ci tez radziła pomyśleć nad większa klatka dlatego ze 90cm to o wiele za mało na 2 świnki. Pewnie się nudzą i szukają coś do robienia dlatego te podkłady wyciągają.


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Świnka zjada podkłady (pieluchy).

Postautor: ŚwinkoLubka » 18 kwietnia 2018, 20:19

Zgadzam się, myślę że powinnaś użyć czegoś innego. I klatka 90 cm jest za mała, na 2 świnki minimum 100, najlepiej 120 lub 140cm. I RADZĘ WYCIĄG IM TO WAPIEŃKO TO SYF SAM KIEDYŚ MIAŁAM I ŻAŁUJĘ ŻE TO KUPIŁAM, SYF, SYF, SYF WE WŁOSZECH TYM W PIECU PALĄ



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas