Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Obsikiwanie jak pies drugiej świnki, zna ktoś powód?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Ufoch
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 sierpnia 2016, 3:43
Kontaktowanie:

Obsikiwanie jak pies drugiej świnki, zna ktoś powód?

Postautor: Ufoch » 10 kwietnia 2018, 0:19

Witam, posiadam dwóch samczyków, są mniej więcej w tym samym wieku. Kuleczka jest w pełni oswojona, mam ją już półtora roku, Szczura natomiast mam około rok i dalej się mnie boi. Ze szczurem od samego początku były problemy, atakował Kuleczkę, często macha na nią pupą i warczy, podgryza jej tyłek kilka razy próbował zgwałcić oraz robi coś bardzo dziwnego, nigdzie w internecie nie znalazłam, aby ktoś miał podobny problem. Za każdym razem, gdy są na wybiegu podchodzi od tyłu do Kuleczki, szybko podnosi nogę i obsikuje ją niczym pies, a potem szybko ucieka. Gdy mu się nie uda ponawia próbę. Jest to dla mnie bardzo dziwne, bo Kuleczka nigdy nie robi czegoś podobnego, a Szczur za każdym razem i jest mi bardzo szkoda Kuleczki, bo jest cała mokra i taka biedna. :( Świnki się lubią, gdy tylko wezmę jedną z klatki to od razu chcą do siebie, jedna bez drugiej nie wytrzyma 5 minut. Dodam, że ciesz którą "atakuje" jest biała, lecz to chyba nie jest sperma. Spotkaliście się z takim zachowaniem u swoich świnek? Jest na to jakieś wytłumaczenie? Ręce mi opadają.


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Obsikiwanie jak pies drugiej świnki, zna ktoś powód?

Postautor: ahimsa » 11 kwietnia 2018, 19:18

Hej, ja się nie spotkałam, ale może chce w ten sposób ją sobie jakby zagwarantować, zastrzec dla siebie i zdominować, albo rozładowuje swoje napięcie w ten sposób? Ciekawy przypadek...


mysiapysia
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2018, 23:39
Kontaktowanie:

Re: Obsikiwanie jak pies drugiej świnki, zna ktoś powód?

Postautor: mysiapysia » 22 maja 2018, 22:32

Ja świnki mam od ponad 3 miesięcy (2 samiczki) i dopiero od kilku dni obie nawzajem się obsikują gruchocząc przy tym na siebie i popiskując. Chyba jest to walka o dominację chęć dogryzienia tej obsikanej śwince przez tę obsikującą, pokazania swojej władzy nad nią....


Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Obsikiwanie jak pies drugiej świnki, zna ktoś powód?

Postautor: alvantis » 22 maja 2018, 23:11

jest to normalne zachowanie u samczyków, mam dwóch samców i zawsze miałam samców, zawsze zdarzyło się obsikiwanie moczem i białym i nie białym, to jest po prostu część ustalania hierarchii w stadzie, nie masz się o co martwić, nie rozdzielaj ich pod żadnym pozorem, rozdzielamy tylko gdy zacznie się lać krew (co zdarza się bardzo rzadko więc bez obaw)

Edit. Teraz dopiero widzę że temat został odświeżony i odpisałam prawdopodobnie niepotrzebnie xd

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

mysiapysia
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2018, 23:39
Kontaktowanie:

Re: Obsikiwanie jak pies drugiej świnki, zna ktoś powód?

Postautor: mysiapysia » 12 czerwca 2018, 0:23

czytalam watek od poczatku i bylam w szoku ale moje dwie samiczki od 1,5 miesiaca robią to samo wystawiaja sie do siebie pupcią i obsikują się najczęściej po puyszczku....Widac ze nadal się nie lubią co robic?



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości

  • Dołącz do nas