Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomocy!

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Lusiapig
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, 6:05
Świnki morskie: Lusia ccc;
Kontaktowanie:

Pomocy!

Postautor: Lusiapig » 20 kwietnia 2018, 6:17

Mam jedną 3 letnią świnkę o imieniu Lusia i dzisiaj od 6 rano piszczala mam ja dopiero od tygodnia i wczoraj też tak było to dałam jej sianka i było ok a dzisiaj :confused: ciągle piszczy jak odchodzę od klatki to piszczy i biega po całej klatce może chce się wybiegach po pokoju ? Jeszcze jej nie puszczalam wiec nie wiem czy ucieknie czy nie dzisiaj spróbuję ale kable i kąty schowam :P proszę o odpowiedz


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: ahimsa » 20 kwietnia 2018, 9:38

Hej, jeśli świnka je normalnie, pije itd. to przejrzałabym poza wątkami na naszym forum najpierw wszystkie zalecenia stąd:
http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/index. ... &Itemid=79
być może jeśli świnka dawno nie była u weterynarza zabrałabym ją na taką kontrolę, po prostu też to o czym piszesz jest ogólne i trudno odpowiedzieć; jeśli problem jest nadal spróbuj napisać coś więcej, jak się zachowuje, jakie są bobki; ale skoro na sianko się ucieszyła, to może po prostu jest kontaktowa i lubi jedzonko i jak piszesz chce się wybiegać, świnki praktycznie prawie cały czas jedzą... :)


Lusiapig
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, 6:05
Świnki morskie: Lusia ccc;
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: Lusiapig » 20 kwietnia 2018, 10:03

ahimsa pisze:Hej, jeśli świnka je normalnie, pije itd. to przejrzałabym poza wątkami na naszym forum najpierw wszystkie zalecenia stąd:
http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/index. ... &Itemid=79
być może jeśli świnka dawno nie była u weterynarza zabrałabym ją na taką kontrolę, po prostu też to o czym piszesz jest ogólne i trudno odpowiedzieć; jeśli problem jest nadal spróbuj napisać coś więcej, jak się zachowuje, jakie są bobki; ale skoro na sianko się ucieszyła, to może po prostu jest kontaktowa i lubi jedzonko i jak piszesz chce się wybiegać, świnki praktycznie prawie cały czas jedzą... :)


Dzięki za pomoc wypuściłam świnkę na trochę , ale jeszcze się boji i ucieka do klatki :confused:
A wiesz może jak zrobić żeby jak brało się ją na ręcę z klatki to nie musiało się zdejmować całej góry i jak nauczyć żeby sama z klatki wychodziła?
:blush:


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: ahimsa » 20 kwietnia 2018, 17:32

Hej, mi się też wydaje, że trzeba czasu i oswajania, jak napisała Świnkolubka, powolutku świnka też skojarzy zapach przysmaków i miłego głaskania z Twoim zapachem i będzie bardziej ufna, a trochę może zawsze być płochliwa, jak to świnki :)


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: ŚwinkoLubka » 21 kwietnia 2018, 15:23

Jeśli masz ją dopiero od tygodnia, na twoim miejscu nie brałabym jej i nie wypuszczała - musi najpierw sama w klatce zapoznać się z otoczeniem. Jeśli świnka piszczy to najprawdopodobniej czegoś się domaga, dawałaś jej jakieś warzywa lub zioła? Może tego właśni chce?


Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: Sammy&Lucky » 21 kwietnia 2018, 19:36

Świnka musi mieć siano w klatce cały czas


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas