Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomocy pilne

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Lusiapig
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, 6:05
Świnki morskie: Lusia ccc;
Kontaktowanie:

Pomocy pilne

Postautor: Lusiapig » 20 kwietnia 2018, 11:28

Zawsze jak chce wziąść moja świnkę na ręce to musze zdejmowac górę klatki i do tego boji się strasznie jak nauczyc ja tego żeby sama wchodziła na ręce jak się przystawia w klatce i jak zrobić żeby sama wychodziła z klatki zrobiłam jej wybieg a nie chce na niego wyjść pobiegać :sad: :sad: :sad: :wacko:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Pomocy pilne

Postautor: ŚwinkoLubka » 20 kwietnia 2018, 15:09

PO PIERWSZE:
od kiedy ją masz? jak od niedawna, to pewnie jest jeszcze onieśmielona i boi się ciebie i wychodzenia poza klatkę. Trzeba tylko dużo razy brać ją delikatnie na ręce i dużo, dużo, dużo, dużo CIERPLIWOŚCI.
PO DRUGIE:
czy jest sama? świnki to zwierzęta stadne, potrzebują więc towarzystwa w postaci drugiej świnki tej samej płci. Świnki razem są bardziej odważne i śmiałe, zupełnie inaczej zachowują się niż jedna, samotna.
(po trzecie pisze się wziąć ale mniejsza o to xP )
Szczerze mówiąc moja świnka też najbardziej lubi przebywać w klatce, to jej dom w którym najbezpieczniej się czuje. Nauczyła się jednak już jeść mi z ręki i nie ucieka aż tak strasznie jak kiedyś ;) Myślę, że chodzi tylko o OSWAJANIE, każda świnka najpierw czuje się niepewnie i nie ma zbytniego zaufania do właściciela, z czsem i regularnymi ćwiczeniami to naprawdę się zmienia.
Mam nadzieję że pomogłam i o to chodzi :)



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas