Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

dwie swinki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Mary&Helenka
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 lutego 2018, 17:14
Kontaktowanie:

dwie swinki

Postautor: Mary&Helenka » 20 maja 2018, 19:40

Ostatnio dołączyła do mojej świnki druga , po krótce mogę powiedzieć że są na razie w dwóch klatkach , nowa świnka jest w miarę oswojona. Już miały swoje pierwsze spotkanie , po którym wyszła totalna dominacja mojej starej świnki ponieważ jest jakoś że dwa razy większa i cztery razy cięższa (nasza nowa świnka ma 1 ms , a stara 8), więc malutka nawet nie walczyła o hierarchię tylko ja powąchała i jeżeli coś starej śwince nie pasowało to po prostu szybciutko uciekała ale nie była jakoś super wystraszona że się chowała , po prostu odbiegała od niej żeby znów wrócić . Zrobiłam im też na wybiegu taki duży domek żeby mogły się schronić i tam poleżeć , ale oczywiście tylko jak stara świnka tam wchodziła to nie było mowy o wejściu nowej mimo że spokojnie weszlyby tam jeszcze dwie świnki . Oczywiście kiedy są w osobnych klatkach to za wszelką cenę chcą do siebie . Nie wiem czy mam poczekać aż mała będzie większa , czy tak ma być , chociaż nie chce żeby moja stara świnka stała się jakąś królową która o wszystkim decyduje tylko dlatego że mała nie może dać jej rady :confused:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: dwie swinki

Postautor: alvantis » 20 maja 2018, 22:05

nie rozdzielaj świnek jeśli nie ma rozlewu krwi, od początku powinny być razem w klatce żeby jak najszybciej ustalić kto będzie rządził, wielkość świnek nie ma znaczenia przy łączeniu, każde świnki w końcu się dogadają tylko muszą być w jednej klatce a nie w osobnych
oczywiście nie koniecznie będzie tak że będą się kochać nad życie, czasem zdarzą się i tak jakieś zgrzyty

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas