Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samotny samiec - dokupić samca czy samiczkę?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Mańcia
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lipca 2018, 21:43
Kontaktowanie:

Samotny samiec - dokupić samca czy samiczkę?

Postautor: Mańcia » 12 lipca 2018, 22:04

Witajcie ;)
Ostatnio dużo myślałam z mamą o zakupie świnki. Obie bardzo przeżyłyśmy stratę królika, a drugi był przygarnięty dorosły i ciężko nam się z nim dogadać, więc zdecydowałyśmy się na świnkę. Oczywiście kochamy królika, ale kontaktu z nim mamy mało. On żyje swoim życiem, nie interesujemy go ;)
Chciałam kupić dwie samiczki, bo sporo czytałam o tym, że świnki powinny być co najmniej dwie. A dzisiaj mama zrobiła niespodziankę i przywiozła samca :D Ja akurat nie wyobrażam sobie oddania go, także stąd pojawia się moje pytanie, co robić?
Dokupić samca czy jest ryzyko, że się nie polubią i będą gryźć? A może dokupić samiczkę i wykonać kastrację samcowi? Chociaż bardzo się tego boję.
Nie chcę nic robić z dnia na dzień, bardziej myślę przyszłościowo. Wpierw muszę oswoić chłopaczka, niech się zadomowi. Myślę nad tym co byłoby dla niego lepsze. A może po prostu niech żyje sam? Ja i mama mamy sporo czasu by mu dotrzymywać towarzystwa.


Awatar użytkownika

TheNecronee
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 lipca 2018, 10:47
Kontaktowanie:

Re: Samotny samiec - dokupić samca czy samiczkę?

Postautor: TheNecronee » 14 lipca 2018, 19:46

Wybierz samca!
Możesz wybrać samicę ale wtedy trzeba byłoby wykastrować samca chyba że chcesz mieć 5 nowych świnek co miesiąc xD
Samiec z Samcem będą się przez ok.3 dni gryźć żeby ustalić kto jest "lepszy"
Potem będą się dogadywać jak bracia :)

Oczywiście zrób jak uważasz ale ja polecam samca. :) :) :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Samotny samiec - dokupić samca czy samiczkę?

Postautor: Darom » 15 lipca 2018, 16:34

Ja też polecam Samca :)


Awatar użytkownika
jovi777
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 lipca 2018, 14:56
Lokalizacja: Berlin
Kontaktowanie:

Re: Samotny samiec - dokupić samca czy samiczkę?

Postautor: jovi777 » 16 lipca 2018, 15:58

Zawsze najlepiej dobierac plcia.
Dwa samce, dwie samice...poza tym, jezeli pochodza z innego miotu, zawsze drugiego wziac starszego, albo wykastrowanego.
Ja tez obecnie mam maluszka samczyka( ok 3 miesiecy) i niedlugo, jak troche sie oswoi z nowym domem, dokupie, badz przygarne starszego od niego samczyka- wazne tez aby zwrocic uwage skad sie bierze?
Bo sa swinki, ktore maja kontakt z innymi swinkami, sa tez oferowane samce, ktore np: sa opisywane, ze nie nadaja sie do towarzystwa dla innych samcow itd.....to jest wazne.

Powodzenia :)

Jovi


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas