Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ustalanie Hierarchii

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Mary_06
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2018, 18:52
Kontaktowanie:

Ustalanie Hierarchii

Postautor: Mary_06 » 16 lipca 2018, 10:15

Przejrzałam tematy, ale moim zdaniem nic nie pasuje znowu do mojego przypadku. Kupiłam dwie siostry mające półtora roku, jedna nazywa się Greta druga Lola. Zuzię moja pierwsza świnkę mam już Ok 3 miesięcy, wiekowo około roku. Na wolnym wybiegu na neutralnym terenie zachowywały się normalnie, bawiły się, obwąchiwały jadły nawet razem. Gdy umieściłam je we wspólnej klatce to się właśnie zaczęło. Zuzia czuje się jak pan i władca nawet nie chce iść do swojego kojca, którego bardzo lubi :distrustful: i jak tylko Greta z Lola wyjdą z domku to Zuzia je przegania z powrotem...jak chcą zjeść sobie trochę sianka, odrazu Zuza podchodzi macha pupą i im przeszkadza po czym Greta z Lola uciekają do domku i tam siedzą pół dnia. Martwie się bardzo o to bo nie wiem co robić. Wiem, ze kręcenie zadkiem to ustalenie hierarchi, ale martwi mnie ze dwie świnki siedzą ciagle w domu a Zuzia przejęła cała klatkę. Dodam na koniec, ze dochodzi czasem do szamotaniny między Greta a Zuzanna, ale nie dochodzi do rozlewu krwi. A No i bym zapomniała, Zuzia zjada jedzenie swoje i dwóch świnek...oraz im się nie pozwala dotykać do jedzenia w miseczkach.


Awatar użytkownika

  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas