Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka sie mnie boi

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Kalina
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 sierpnia 2018, 20:39
Kontaktowanie:

Świnka sie mnie boi

Postautor: Kalina » 25 sierpnia 2018, 13:36

Kupiłam świnke 1,5 tyg temu i po 2 dniach juz jadla mi z reki itp. jednak w 3 dniu musialam ja sila wziac na rece zeby pojechac do weterynarza i od tego momentu caly czas ode mnie ucieka i boi sie nawet jesc mi z reki a o poglaskaniu jej nie ma mozliwosci. Jak wkladam reke do klatki (oczywiscie powoli) z jakims smakołykiem to ucieka do domku i nie wychodzi poki tej reki nie wyjme :unsure: Czy przez to ze wzielam ja na sile bedzie juz tak zawsze? :( Dodam jescze ze świnka juz sie oswoiła z otoczeniem poniewaz swobodnie biega po klatce poki do niej nie podejde :confused:
Bardzo prosze o pomoc poniewaz nie wiem co mam robic zeby przestala sie mnie bac
:sad:


Awatar użytkownika

miaow200
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2018, 9:55
Kontaktowanie:

Re: Świnka sie mnie boi

Postautor: miaow200 » 25 sierpnia 2018, 15:31

Niektórym świnkom bardzo długo zajmuje oswojenie się. Twoja świnka może się tak zachowywać, bo nie znała cię a Ty na siłę zabrałaś ją w inne nieznane miejsce. Twoja ręka po prostu kojarzy jej się z weterynarzem. Spróbuj za każdym razem gdy do niej podchodzisz dawać jej jakiegoś smakołyka. Najpierw połóż go na ziemi a z czasem świnka powinna sama podchodzić bo będzie pamiętać że nie zrobisz jej nic złego.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas