Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

moja 4 letnia świnka przestała kwiczeć

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
MARGOLLA
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 sierpnia 2018, 17:32
Kontaktowanie:

moja 4 letnia świnka przestała kwiczeć

Postautor: MARGOLLA » 25 sierpnia 2018, 17:43

Witajcie nie wiem czy w dobrym miejscu to piszę ale jestem tu nowa więc wybaczcie jeśli nie tu powinnam o to pytać :)
Mam problem z moim Cynamonem otóż moja 4 letnia świnka postanowiła przestać kwiczeć od tak i już. Przez całe swoje życie kwiczała a teraz nagle przestała. W dodatku jest strasznie leniwa jak wyjmę ją z klatki żeby sobie pobiegał to on od razu układa się i śpi.Niby nic mu nie jest ma apetyt i wygląda normalnie ale coś jakby jest nie tak. W dodatku zaczął gryżć każdy nagły ruch ręki to on cap. Robi to tak z nienacka że kiedyś mnie o zawał przyprawi. Co ja robię nie tak staram się go często wyciągać i głaszczę(sam o to prosi) a potem mnie gryzie. Staram się żeby był zadowolony ale może gdzieś robię błąd pomocy :) :) :) ;)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: moja 4 letnia świnka przestała kwiczeć

Postautor: leonka » 25 sierpnia 2018, 21:54

Hmm, ja miałam przypadek, że Masza przestała kwiczeć z powodu zapalenia górnych dróg oddechowych, w tym ostrego zapalenia tchawicy. Zamilkła na dwa miesiące (oczywiście była leczona w tym czasie), głos wrócił, ma szczęście. Świnka miała normalny apetyt, dopominała się o jedzenie, była żywotna, a to wtedy był maluch dwumiesięczny.
Dla św. spokoju możesz posłuchać oddechu, u Maszy, jak się ją przyłożyło do ucha, słychać było dźwięk "pękających pęcherzyków" - przykry objaw choroby.
Powodzenia i zdrowia dla świnki :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas