Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dołączenie samiczki do dwóch samców

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Nymerth
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Dołączenie samiczki do dwóch samców

Postautor: Nymerth » 4 września 2018, 20:46

Postanowiłam swoim dwóm chłopczykom wziąć kolegę, jednak okazało się, że zakochałam się w pewnej śwince samiczce. Świnka rasowa, bardzo ładna, zdrowa i silna. Do Was zwracam się z prośbą o podpowiedź, czy jest sens w to brnąć. Świnkę musiałabym dać oczywiście na zabieg, w moim mieście jest bardzo dobra klinika specjalizująca się w gryzoniach, więc mam dużą nadzieję, że poszłoby dobrze. Jednak czy warto to robić, czy może lepiej zostawić świnkę komuś, u kogo nie będzie musiała przechodzić takich "przygód"?
Będę wdzięczna za każdą opinię. Możecie też podzielić się swoim doświadczeniem w dołączaniu samiczki do samców. Z góry dziękuję.


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Dołączenie samiczki do dwóch samców

Postautor: Moreni » 4 września 2018, 22:42

Taki układ niestety nie ma sensu - samce będą walczyć o samiczkę nawet jeśli będzie wysterylizowana. Znam tylko jeden przypadek, kiedy taki układ się udał, ale tam całe towarzystwo było wysterylizowane, a klatka miała ponad 2m kw powierzchni. Jeśli zależy ci na tej konkretnej samiczce, to lepiej dobierz dla niej drugą i stwórz dwa osobne stada.


Nymerth
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Re: Dołączenie samiczki do dwóch samców

Postautor: Nymerth » 4 września 2018, 23:29

A gdybym poddała sterylizacji samce? Gdyby były wojny to ewentualnie potem jeszcze samiczkę. Dwa osobne stada odpadają, więc albo jakoś poradzę sobie z tą sytuacją albo będę musiała ją odpuścić. Przy czym chyba jeszcze żadna świnka mnie tak nie zauroczyła, więc ta opcja jest dla mnie dość trudna.


Awatar użytkownika
ocersis
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 września 2018, 14:03
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Świnki morskie: Hugo i Gremlin
Kontaktowanie:

Re: Dołączenie samiczki do dwóch samców

Postautor: ocersis » 5 września 2018, 14:13

Myślę, że nie ma sensu narażać na takie ekscesy samiczkę. Ja wiem, że jak się raz zobaczy pięknego gryzonia, potem trudno zrezygnować z przygarnięcia go, ale jednak lepiej się kierować dobrem futrzaków.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości

  • Dołącz do nas