Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka morska zjada własne włosy oraz włosy swojego towarzysza

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Daria20123
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 września 2018, 18:56
Kontaktowanie:

Świnka morska zjada własne włosy oraz włosy swojego towarzysza

Postautor: Daria20123 » 16 września 2018, 23:15

Witam. Na forum jestem nowa, mam nadzieję, że nie dubluje tematu. Ze świnkami morskimi mam doczynienia jakieś 15 lat więc trochę temat znam. Z problemem, który zaraz opiszę spotykam się pierwszy raz i nawet weterynarz nie był mi w stanie pomóc. Mianowicie zauważyłam, że jedna z moich świnek morskich wygląda jakby poszła do nieumiejętnego fryzjera. Zaznaczam, że jest długowłosa. Przy pupie oraz na grzbiecie wygryzla sobie włosy. Na innych partiach ciała np.na głowie włosy nadal ma długie gdyż tam już nie sięga. Następnego dnia zauważyłam, że druga świnka wygląda tak samo, z tym, że włosy poobgryzane są na całym ciele. Zauważyłam, że ta która wcześniej pozbawila się swoich włosów, teraz pozbawia ich swoją koleżankę (również długowłosa) z klatki, co zresztą tej drugiej nie przeszkadza. Dodam, że świnki ogólnie bardzo się lubią i tolerują. Moje pytanie brzmi czego wynikiem może być takie zachowanie? Jak mu zapobiec? Czy świnka, która zjada włosy może mieć przez to problemy ze zdrowiem? Czy mam je rozdzielić? Niestety szukałam informacji na ten temat w internecie, jednak nie znalazłam czegoś co by mnie w pełni usatysfakcjonowalo. Mogę przeslac zdjęcia przed i po. Różnica jest ogromna. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. Załączam również zdjęcia świnki po zabiegu fryzjerskim przed i po...
Załączniki
IMG_20180916_233150.jpg
IMG_20180916_192155.jpg


Awatar użytkownika

Daria20123
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 września 2018, 18:56
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska zjada własne włosy oraz włosy swojego towarzysza

Postautor: Daria20123 » 16 września 2018, 23:33

Zdjęcie na dole to oczywicie zdjęcie po. Wszystko zaszło w przeciągu 24h.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas