Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dzikusek - jak oswoić?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
AnKo
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 września 2018, 12:59
Kontaktowanie:

Dzikusek - jak oswoić?

Postautor: AnKo » 20 września 2018, 13:05

Witam,
Od mniej więcej 3 tygodni mam świnkę morska, niestety kompletnie nie potrafię jej oswoić. Gdy biorę ja na ręce to wydaje dźwięk (który według YT) oznacza zostaw mnie. Gdy puszczę ja żeby sobie pobiegala to chowa się w jedno miejsce i dopóki jej nie wezmę do klatki to w ogóle by się nie ruszyła. Kompletnie nie wiem od czego zacząć.. jest małym dzikuskiem, który wydaje się być całkowicie zle nastawiony na ludzi. Czasami wyda dźwięk jak mruczenie kota, gdy się ja chwile podrapie albo ruszy klucze.
Chciałabym dla niego jak najlepiej, dlatego proszę o porady!
Z góry dziękuje :) :)


Awatar użytkownika

świneczka001
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lutego 2013, 15:10
Świnki morskie: Biszkopt, Snicers, Kokos, Tofinek
Kontaktowanie:

Re: Dzikusek - jak oswoić?

Postautor: świneczka001 » 20 września 2018, 19:54

Jeśli chodzi o branie świneczki na ręce to po prostu może potrzebuje więcej czasu, ale zdarzają się czasem świnki ,które są "nie dotykalskie". Każdy zwierzak jest inny ,jedne są takie przytulaśne a inne "weź mnie nie ruszaj". Druga sprawa to ,że siedzi w jednym miejscu jak ją wypuszczasz możesz po rozkładać w niektórych miejscach na wybiegu jakieś smakołyki np. kawałek marchewki czy innego warzywa czy owocu który twoja podopieczna lubi. Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
Tofik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 września 2018, 13:27
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Pieczarka, banan
Kontaktowanie:

Re: Dzikusek - jak oswoić?

Postautor: Tofik » 21 września 2018, 13:32

A probowalas zachecic ja do wejscia na dlonie jedzeniem?

Byle do piątku.


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas