Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowe świnki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Kingusikk
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 października 2018, 12:44
Kontaktowanie:

Nowe świnki

Postautor: Kingusikk » 25 października 2018, 12:51

Witam 3 dni temu adoptowałam 2 oswojone samiczki , maja rok czasu natomiast mam z nimi pewien problem , ruda jest zwariowana skacze piszczy i szaleje natomiast gruba to zupelne przeciwienstwo jest spokojna i opanowana , w klatce dają sie glaskac , ruda nawet sie wyciaga i ziewa natomiast gruba stoi jakby zamarła , problem pojawja sie gdy probuje je wziac na rece , ruda piszczy i panikuje czasami wrecz drze sie w nieboglosy a gruba zamiera i czasami atakuje ruda co jeszcze bardziej wzbudza niechec i agresje do bycia poza klatka , co powinnam zrobic by przyzwyczaic swinki bardziej do siebie ? Probowalam juz wszystkiego karmienia z ręki w klatce glaskania itd.. tam są jak aniolki natomiast wyjscia to niestety tragedia , wydaje mi sie tez ze to gruba buntuje rudą bo ruda jakby bardziej chcialaby sie zaprzyjaznic


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Nowe świnki

Postautor: ahimsa » 25 października 2018, 18:46

Hej, oj tu jest tak wiele wątków o łączeniu... Jak w klatce jest okay, jak się jakoś bardzo nie atakują, czy nie boją siebie nawzajem, to bym dała czas, nie wyjmowała poza klatkę na razie. 3 dni to jest bardzo malutko czasu...


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Nowe świnki

Postautor: ita79 » 25 października 2018, 21:11

najpierw przyzwyczaj świnki do samodzielnego wychodzenia na wybiegi- klatkę ustaw gdzieś tak by mogły same wskakiwać i wyskakiwać .. później przyzwyczajaj do siebie na wybiegu- żeby same przychodziły na kolana, dawały się głaskać , następnie brać na ręce.. A na koniec najtrudniejsze- czyli nauka głaskania w klatce (najpierw podczas karmienia).. później wyjmowania - najpierw spokojniejszej, później panikary :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas