Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jedna świnka odchodzi, co zrobić z drugą?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Nymerth
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Jedna świnka odchodzi, co zrobić z drugą?

Postautor: Nymerth » 31 października 2018, 2:19

Dowiedziałam się, że jedna z moich świnek ma nowotwór. Nic się nie da zrobić, można już tylko zmniejszać ból.
Nie chcę kolejnej świnki ani żadnego kolejnego zwierzaka. Chyba mnie te nowotwory u pupili prześladują, nie chcę więcej płakać jak teraz. To już postanowione, że następnej nie będzie.
W związku z tym chciałam zapytać - bo jesteście bardziej doświadczeni niż ja - czy powinnam drugą świnkę zostawić i poniekąd skazać na samotność, czy poszukać jej nowego domu, gdzie ktoś już jedną lub więcej świnek ma?
Nigdy nie oddawałam zwierząt i trudno mi podjąć tę decyzję, ale rozsądek mówi mi, że będzie bardzo nieszczęśliwa.

A może ktoś z tego forum jest z Wrocławia i chciałby samczyka w wieku 1,5 roku? Ostatnio kupiłam im 8kg karmy versele laga, nowy transporterek i dwa duże vet bedy.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
CaviaNilaiLusia
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 8 stycznia 2018, 12:06
Świnki morskie: Lusia, Nila, Łatka, Lily, Dyzio, Maksio
Kontaktowanie:

Re: Jedna świnka odchodzi, co zrobić z drugą?

Postautor: CaviaNilaiLusia » 31 października 2018, 10:41

Świnka na pewno będzie nieszczęśliwa,gdy jej towarzysz umrze,ale jeszcze bardziej nieszczęśliwa będzie jeżeli ją oddasz,bo zapewne zdążyła już się do ciebie przyzwyczaić :(

:naughty: :tooth:

lukrecja
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2018, 8:30
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: leia
Kontaktowanie:

Re: Jedna świnka odchodzi, co zrobić z drugą?

Postautor: lukrecja » 8 listopada 2018, 8:53

Jak dla mnie jednocześnie strata kompana z klatki i zmiana właściciela może być za dużym szokiem do świnki. Zobacz jak będzie się zachowywała będąc sama w klatce, jakby cos było nie tak to wtedy dopiero szukaj rozwiązania. :)

Próbujesz zwalczyć łupież pstry? Wypróbuj Pityver https://pityver.pl/


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości

  • Dołącz do nas