Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łączenie samiczek, duża agresja

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
tricolorx2
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 15:34
Kontaktowanie:

Łączenie samiczek, duża agresja

Postautor: tricolorx2 » 12 grudnia 2018, 16:04

Witam,
Już od roku mam moją świnkę Daisy ma ona ponad rok. Zawsze wolała siedzieć w domku i była bardzo płochliwa od razu uciekała jak tylko ktoś przeszedł i nie chciała się bawić na otwartej przestrzeni chyba, że z moim kotem. Już od dawna myślałam, że pewnie chodzi o brak towarzystwa innej świnki, dlatego wczoraj poznałam ją z nowo zaadoptowaną samiczką, która ma trzy miesiące. Z racji dość dużej różnicy w rozmiarach byłam niemal pewna, że Daisy szybko zdominuje nową Fibi niestety ona jakby od początku nie wiedziała co robi trzymam je razem na jednym oczywiście nowo przygotowanym wybiegu już prawie dobę. Próbowałam je rozdzielić na noc ale obie bardzo piszczały przez długi czas wiec dałam je znowu na ten sam wybieg wydawałoby się, że wszystko jest w porządku przespały razem noc każda w swoim domku ale na jednym wybiegu, razem cieszyły się kiedy przyszłam rano z jedzeniem a do tego mała jak tylko czegoś się wystraszy od razu biegnie do swojej starszej. No i tu pojawia się problem ponieważ Daisy kiedy tylko Fibi zbliży się do jej tyłu lub boku od razu próbuje ją zaatakować i nie daje się wgl dotknąć przez to mała boi się każdego jej ruchu i często płacze,piszczy :sad: Daisy od zawsze gryzła jeśli coś jej się nie podobało np kiedy pogłaskało się ją w miejscu w którym nie lubi albo kiedy się wystraszyła. Potrafiła pogryźć nawet moją kotkę.
Czy to już taki charakter i nic się na to nie poradzi ? :( Czy może chodzi o to, że Daisy wciąż próbuje zdominować małą? Co mogę zrobić ? :unsure: Boje się, że Daisy w końcu zrobi jej krzywdę :sad:


Awatar użytkownika

leydis93
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 grudnia 2018, 14:47
Kontaktowanie:

Re: Łączenie samiczek, duża agresja

Postautor: leydis93 » 17 grudnia 2018, 11:25

Łączenie świnek w sumie przechodziłam już trzykrotnie. Dwa łączenia obyły się bez problemu. Wiadomo, że było gruchotanie i wyznaczanie hierarchii kto tu rządzi. Przy ostatnim łączeniu trochę było ciężko. Moja świnka Racuch to taki typowy samotnik. Jemu wystarczy, że jest sam. Na początku to wiadomo że trzymałam je na wolnym wybiegu i obcym dla obu, na noc dawałam je do wspólnej klatki. Klatkę mam duża bo po długości ma 120cm. Tak mijały dni na kłótniach, już nawet traciłam nadzieję i zaczęłam żałować, że wzięłam tą świnkę. Na szczęście po dwóch tygodniach wszystko się unormowało. Wiadomo, jeszcze nie raz się zdarzy że Rachuch pogodni Browara. Teraz obecnie mam ich osobno, ale to tylko ze względu na problemy zdrowotne Browarka.
Także się nie martw, jeśli krew się nie leje mogą być ze sobą razem. Tylko jeśli dojdzie do mocnej bitwy nie rodzielaj ich gołymi rękami :) Najlepiej narzucić koc ew. ręcznik. Musisz dać im czasu, a w końcu to minie.


Awatar użytkownika
elizaaa
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2018, 9:50
Kontaktowanie:

Re: Łączenie samiczek, duża agresja

Postautor: elizaaa » 18 grudnia 2018, 9:57

U mnie było tak, że na początku się podgryzały, jedna drugą atakowała, więc trzymałam je oddzielnie, od czasu do czasu do siebie przystawiając. Skończyło się dobrze i teraz żyją razem :) cierpliwości ;)


tricolorx2
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 15:34
Kontaktowanie:

Re: Łączenie samiczek, duża agresja

Postautor: tricolorx2 » 27 grudnia 2018, 17:46

Dziękuję za odpowiedź teraz jest już trochę lepiej chociaż Daisy wciąż gryzie małą to na szczęście nie ma rozlewu krwi i robi to dużo rzadziej i głównie z zazdrości, bo stała się teraz strasznym pieszczochem. Mam nadzieje, że z czasem kłótnie skończą się na dobre :)



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas