Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmiana nastroju

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Eweloonaa
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 grudnia 2018, 11:29
Lokalizacja: bytom
Kontaktowanie:

Zmiana nastroju

Postautor: Eweloonaa » 22 grudnia 2018, 12:00

Witam
W skrócie opiszę sytuację: wczoraj od południa do samego wieczora mój świnek biegał po pokoju, często przychodził do mnie i podpiskiwal, gdy podchodziłam to uciekał i zaraz znów wracał więc pomyślałam że chce sie pobawić i tak też się stało, chciał żeby go ganiać non stop po pokoju, na noc włożyłam go do klatki bez możliwości wychodzenia gdyż to był jego pierwszy dłuższy dzień wychodnego i bałam się że mi gdzieś wejdzie ale usnął od razu. Dziś z rana jak przeszłam obok to stał ciągle na tylnich lapkach w klatce więc pomyślałam że może chce ponownie wyjść, wypuscilam go a on schował się pod stołem ( dodam że ciągle szura tam dupka - a wiem że w taki sposób zaznaczają sobie teren ) czasem wychodzi jak widzi że przechodzę i praktycznie nie chce wyjść, czy on jest obrażony? Czy ma poprostu zły dzień?
Już mu podsuwałam smakołyki to zjadał i znów uciekał w to samo miejsce.
Post pisany jednym tchem także mam nadzieję że każdy zrozumie kto będzie to czytać :)


Awatar użytkownika

HaBuNia
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 listopada 2018, 11:37
Kontaktowanie:

Re: Zmiana nastroju

Postautor: HaBuNia » 22 grudnia 2018, 20:16

Może tam po prostu czuje się najbezpieczniej?

paukania - mój świnkowy instagram, zapraszam :D

Awatar użytkownika
Eweloonaa
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 grudnia 2018, 11:29
Lokalizacja: bytom
Kontaktowanie:

Re: Zmiana nastroju

Postautor: Eweloonaa » 22 grudnia 2018, 23:31

Kurcze nie mam pojęcia, w klatce chowa się pod siano i tak leży, nigdy się tak nie zachowywał, czasami słyszę jak coś wcina a tak to praktycznie się nie rusza, nie wiem może ma leniwy dzień a ja zwyczajnie panikuje
Dodam jeszcze że wczoraj obcinalismy mu pazurki z partnerem


newtie
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 2019, 16:54
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Re: Zmiana nastroju

Postautor: newtie » 3 stycznia 2019, 20:22

Wczoraj mialam podobny problem. Swinka nie miala w ogole ochoty na jakiekolwiek zabawy, pieszczoty. Kiedy widzial ze jestem obok siedziala w rogu klatki w bezruchu (na ogol podchodzi zeby zobaczyc czy nie mam jedzenia), natoniast kiesy odchodzilam normalnie chodzil po klatce, nawet sie cieszyl. Martwilam sie ze cos moze mu sie stalo. Dzisiaj na szczescie jest juz normalnie, sam pchal mi sie na rece. Szczerze nie wiem czy to byl tylko taki humorek, czy co mu sie stalo


Awatar użytkownika
zulaa
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 4 lutego 2019, 12:31
Lokalizacja: Darłowo
Kontaktowanie:

Re: Zmiana nastroju

Postautor: zulaa » 4 lutego 2019, 12:52

Może po prostu tam czuje się najlepiej i wybrał to sobie na "swoje miejsce" Mój świniak jak tylko wypuści się go z klatki włazi za fotel i sobie tam siedzi. Jak dla mnie to normalne zachowanie ;)

Najlepsze w walce z łupieżem pstrym są kosmetyki naturalne. Wypróbuj https://poznajpityver.pl/

Awatar użytkownika
Nekomini
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 lutego 2019, 14:05
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Tingle i Zelda
Kontaktowanie:

Re: Zmiana nastroju

Postautor: Nekomini » 5 lutego 2019, 14:15

Tez nie widze problemu. Swinki tak juz maja :)


Barbara Danczak
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 stycznia 2019, 15:24
Kontaktowanie:

Re: Zmiana nastroju

Postautor: Barbara Danczak » 8 lutego 2019, 0:11

Najlepiej odczekać te pare dni może wszystko wróci do normy


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas