Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kwiczenie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
newtie
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 2019, 16:54
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Kwiczenie

Postautor: newtie » 5 stycznia 2019, 0:18

Witam. Mam swinke od niedawna. Wczoraj zaczela kwiczec, raz ciszej, raz glosniej. Myslalam ze jest glodna, wiec dosypalam jej karmy, potem ucichla. Pomyslalam ze to wlasnje dlatego kwiczy. Dzisiaj rowniez kwiczala. Dalam jej troche karmy i marchewke. Na poczatku przestala, jednak potem znow zaczela. W dzien robila tak dosc czesto. Jedzenia i picia ma pod dostatkiem, a kiedy wyjmuje ja z klatki i daje wybiegac to po chwili i tak wraca do klatki. Czy to normalne, ze swinka kwiczy tak naprawde sama do siebie? Moze troche panikuje, ale to moja pierwsza swinka i zdazylam juz sie do niej przywiazac.
Z gory dziekuje :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Eweloonaa
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 grudnia 2018, 11:29
Lokalizacja: bytom
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: Eweloonaa » 5 stycznia 2019, 11:12

Mój kwiczy jak jest głodny albo poprostu chce żeby z nim trochę pobyć,wtedy zawsze biorę go na ręce ale zaś po kilku minutach kwiczy i daje mi ostrzeżenie że musi załatwić swoje sprawy
Kiedyś nie patrzył gdzie jest - robił jak mu się tylko chciało, ale widzę że z każdym dniem jak robi się straszy to i zachowanie mu się zmienia, może twoja też chce byś ja pogłaskała bądź wzięła na ręce :)
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: ita79 » 6 stycznia 2019, 0:19

świnka ma towarzystwo ? Prosiaczki powinny być przynajmniej dwa, inaczej się nudzą , smucą, tęsknią.. Stąd też może być nawoływanie- szuka jakiegoś innego osobnika w okolicy, ma nadzieje że odpowie :(


newtie
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 2019, 16:54
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: newtie » 6 stycznia 2019, 18:12

ita79 pisze:świnka ma towarzystwo ? Prosiaczki powinny być przynajmniej dwa, inaczej się nudzą , smucą, tęsknią.. Stąd też może być nawoływanie- szuka jakiegoś innego osobnika w okolicy, ma nadzieje że odpowie :(


niestety nie mam możliwości posiadania drugiej świnki na ten moment :/ ale być może to jest rzeczywiscie powód jej kwiczenia


Bibikom1982
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 stycznia 2019, 14:40
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: Bibikom1982 » 8 lutego 2019, 20:12

A co może oznaczac jak swinka leży y i tak bardzo delikatnie, cichutko popiskuje co jakis czas? Trochę można to przyrównac do wzdychania...


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: Gegoru » 9 lutego 2019, 2:13

Bibikom1982, a czy świnka jest apatyczna, osowiała? Może się czegoś boi, czegoś wystraszyła (dźwięk, hałas). Czy je mniej lub wcale? Może też być chora, warto odwiedzić weterynarza i opisać u niego dolegliwości świnki. To nie zaszkodzi, a może wykluczyć kilka hipotez. Jest też inna sprawa. Może świnka źle znosi bycie samej? Niektóre tak mają, że jak są same, to popadają w apatię i powinno się dla ich zdrowia i komfort, przyłączyć towarzysza lub towarzyszkę ;)


Bibikom1982
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 stycznia 2019, 14:40
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: Bibikom1982 » 9 lutego 2019, 16:38

Jest bardzo ruchliwa, je jak zawsze, nie zauwazylam zadnych innych objawow procz tego. Nie dzieje się tak ciągle... Tylko w momencie jak idzie do hamaka albo na legowisko i chce sobie uciąć drzemkę. Myślę, że na samotność nie może narzekać bo mieszka z kolegą :-) czasem mam wrażenie, ze to się dzieje przez sen ze ona spi jak tak wzdycha sobie.


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: Gegoru » 9 lutego 2019, 22:13

Może taka jej uroda. Jak ma towarzystwo, to dobrze, nie może narzekać na samotność. Towarzysz jakoś reaguje na te popiskiwania? W Internecie, a właściwie na youtubie jest wiele filmików z dźwiękami świnek morskich i ich znaczenia. Zobacz, może coś Ci się nasunie ;)


Bibikom1982
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 stycznia 2019, 14:40
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: Bibikom1982 » 10 lutego 2019, 6:51

Wogole nie zwraca uwagi na to. Przegladalam mase filmikow, czytalam i nigdzie nie znalazlam takiego wzdychania. Wczoraj bylam na przegladzie u weta mowi ze nic nie widzi :no: ze stan idealny :-) ps czy waga 830 g to dobra waga? Dodam, ze Drugi ma 850 g :/


newtie
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 2019, 16:54
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Re: Kwiczenie

Postautor: newtie » 10 lutego 2019, 14:45

Co do tego popiskowania to moj ma tak samo. Kladzie sie zamyka oczy i tak popiskuje. Ale no zachowuje sie normalnie nic mu nie jest, wiec mysle ze moze niektore swinki tak po prostu maja


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas